Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék jobban vezetni?...

Hogyan tudnék jobban vezetni? Nagyon bénának érzem magam.

Figyelt kérdés
Tul vagyok a vezetés felén (29 óra a közelező én most vagyok a 14-nél)de rettentően bénának érzem magam. Nem vezettem előtte egyáltalán, már a lámpáknál elindulás szépen alakul, körforgalom is. Kereszteződésnen sem bénázok. Ami nem megy, az a gyors reflex hogy előzésnél a tükörbe pillantás meg néha a besorolásnál hogy hova kell besorolni. A parkolás hol megy hol nem. Kevés a heti 1x2 óra vezetés mert rengeteg a diák és több nem fér bele plusz én totál béna vagyok(szerintem) Mindenki biztat hogy menni fog de kételkedem. Mi segitene? Valami jótanács? Elöre is köszi. 25 N

2016. szept. 17. 15:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Mitől lennél ügyes, ha szinte sosem vezettél még? Majd pár év múlva talán tartasz valahol, de akár hamarabb, ha nagyon sokat fogsz vezetni.

Nagyon sok óra kell, hogy tudj vezetni, a kötelező duplája plusz egy jogsi mellett még simán ön- és közveszélyes lehet az ember, bár ez egyesekre egész életükben jellemző...


Ne idegeskedj, ha esetleg tennéd, de ehhez tényleg idő kell. A parkolás főleg nehéz. A párom a kötelező óraszám duplája után is feltűnően béna volt benne, a vizsgája azért meglett s vett autót. Nem használjuk gyakran, de 2-3 év elteltével már nem iszonyúan ferdén és lassan állt be a parkolóhelyre a boltnál. Egy trükkösebb garázsajtó azért viszi a lámpáját, abban végképp nincs tapasztalata.

S nem béna, rengeteget vezetett már életében, csak motorral.

14 óra után mégis mit vársz?

2016. szept. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az 500 ezredik kilmétr után már tisztában leszel magaddal.

Én is bizonytalan voltam. Kb. 1 év után tud az ember nagyon magabiztos lenni, de még akkor is hiányzik a rutin. Ezért is csinálnak a legtöbben 1-2 év után hülyeséget.

2016. szept. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

30 óra alatt még senki sem tanult meg vezetni. Aki a vizsgán nagyon spíler, az sokat gyakorolt otthon fater kocsijával.

Gyakorolni kell, más megoldás nincs. Ha a vizsga előtt akarsz, akkor kell egy autós családtag/barát és pl. a parkolást kis utcában remekül lehet gyakorolni jogsi nélkül is.

Vizsga után meg ha van kocsid, kell egy bejáratott, ismerős útvonal (munkahely, suli, bolt) és minden nap 1-2x végigmenni. Az első 1-2 hét nehéz lesz, aztán utána amikor már unalmas lesz mindig ugyanazom az úton menni, lehet kezdeni a hosszabb/más utakat.


Ha megnyugtat, én szerintem már túl vagyok az 1 millió km-en, de nem tartom magam jó sofőrnek. Rutinosnak viszont nagyon :)

2016. szept. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi értelme itt 500ezer meg 1 millió km-t emlegetni?

Ő attól tart hogy a vizsgája sem lesz meg.


Próbálj figyelni de ne görcsölj rá.

Ami hibát már elkövettél azt próbáld ne elkövetni ujra.

A heti 1 kevés, abból is tanulhatsz ha valaki mellett ülsz aki már tud vezetni és figyeled hogy csinálja.

2016. szept. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kialakul majd benned az, hogy nem azon pörgeted az agyad, hogy milyen fokozatba tedd a kocsit, nem azon aggódsz, hogy eltudsz e indulni vagy lefulladsz stb, hanem ezeket már berögzülve, rutinból tolod, és tudod nézni a tükröt anélkül hogy a váltót figyelnéd, a kormányt, hogy tekerd meg hasonlók. Kezdőknél ezek a gondok, hogy bámulják a váltókart, szerelmesek a műszerfalba, hirtelen engedik fel a pedált, ezek annyira lekötik, hogy nem tudnak a tükörre koncentrálni. Én oktató akartam lenni, de mikor láttam, hogy haverom (ő oktató) kocsiját hogy széttapossák a tanulók, letettem róla. Nem vagyok ideges, megértem, hogy nem mindenkinek megy elsőre a vezetés, de én képtelen lennék arra, hogy eltúrjem, hogy ugrasztják a kocsit, bőgetik, tapossák, égetik a kuplungot, rángattatják a kocsit stb.
2016. szept. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!