Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Számíthatok büntetésre?

Számíthatok büntetésre?

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet, hogy ma megálltam a városban az út szélén és nem vettem észre, hogy ott egy megállni tilos tábla. Fák is takarták, főnököm is éppen akkor csesztetett telefonon, késésben is voltam, na mindegy nem akarom szépíteni, megálltam tilosban. Ugye a megállni tilos tábla az a tábla után érvényes, a tábla előtt álltak is sorban autók és én voltam az első autó, aki már a tábla után állt. kb 10 méterrel előrébb állt egy másik autó. Egyszercsak megjöttek a rendőrök, mellettem elmentek, de nagyon néztek, majd bekapcsolták a villogót és megálltak az előrébb álló autó mögött, aztán kiszállt belőle a rendőr és elkezdte fényképezni azt az autót. Akkor jöttem én is csak rá, hogy én is tilosban állok, mert itt vagyok közvetlen a tábla után. Három képet csinált a rendőr, az egyiket felém fordulva. Közben megjött a másik autó sofőrje és ott vitázott a rendőrökkel én meg addig elmentem. A kérdésem az lenne, hogy felém azért fényképezett e, hogy a képeken rajta legyen a tábla, vagy pedig azért, mert majd ez alapján a kép alapján fogok én is büntetést kapni? Remélem érthető a történet, válaszokat előre is köszi.
2016. szept. 19. 21:31
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
én képen nyomtam volna a tetves sünöket
2016. szept. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nézd, ha látták, hogy épp telefonálsz, akkor még vala-

hol örülhettek is, hogy nem menet közben telefonálsz.

Normálisabb rendőr nem büntet, főleg, ha a tábla nem

veszélyhelyzet miatt volt kirakva.

2016. szept. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Veszélyhelyzetről szó sincs, forgalom sincs nagyon azon az útszakaszon és az út is elég széles, igazából nem is értem minek van ott megállási tilalom. Most azt olvastam neten, hogy 2012 szeptembere óta a megállási tilalom és a várakozási tilalom megszegése már nem tartozik az objektív felelősség alá, tehát egy ilyen fotóért nem küldhetnek levelet az üzembentartónak, csak ha ott engem tettenérnek a rendőrök, úgy ahogy az előttem álló embert is. Dehát látták, hogy én bent ülök, az a csóka meg nem volt az autónál és mégis elkezdték ott fényképezni az autóját.
2016. szept. 19. 21:56
 4/9 anonim ***** válasza:

akkor kapnál büntetést, ha téged is körbefotóznak



mivel a másik autós nekiállt balhézni velük, tuti hogy nem veled foglalkoztak, nem kapsz csekket

2016. szept. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Ha eléd álltak és úgy fotózott, akkor nincs olyan kép, hogy a te autód és tábla. Mármint amin látszik is, hogy milyen tábla.


Szóval igazából nem kell aggódnod. Igaz lehet, hogy olyan rendőrautó volt, amiben van kamera. Manapság némelyikben van. Középen a műszerfalon. Ezeken a rendőrautókon van is egy feltűnő, narancssárga téglalap alakú jelzés erről az elülső kerekek felső jobb oldalán. Ilyet láttál?


Ha kamerás autó volt, az lekapta az egészet, ahogy ott álltatok. Táblástul, mindenestül.


Plusz a rendőr még ki is szállt elölről is lefotózni titeket. Gondolom nem hülyeségből.


Szóval számíthatsz büntetésre. :( Köcsög zsaruk. Máshol meg lehet, hogy épp kiraboltak, vagy megvertek valakit éppen.

2016. szept. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Upsz, úgy írtam, hogy közben gondoltam át. Azért ilyen ellentmondásos.


De a lényeg igazából azon a kis narancssárga jelzésen van, amit mondtam.

2016. szept. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Mert először megakartalak nyugtatni, csak aztán eszembe jutottak azok a köcsög kamerás rendőrautók, amikből már sokszor láttam. :(
2016. szept. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Utolsó: Azok a "köcsög kamerák" a "köcsög rendőrautóban" nem azért vannak, hogy az őrsön képkockáról képkockára járják át ki érintette a záróvonalat, vagy melyik barom nem indexelt a körforgalomban... hanem egyrészt, hogy rögzítsék a rendőri intézkedést, másrészt, ha út közben történik valami (baleset, nagyobb mértékű szabálysértés), akkor arra legyen egyértelmű bizonyíték.


Kérdező: Nem fogsz kapni csekket, ha annyira akartak volna, akkor ott helyben megbüntetnek.

2016. szept. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Pedig sajna de. :( Vannak azok a térfigyelő kamerák, amik alapján azonnal küldik az 50 ezres csekket, ha felveszi, hogy az autó megszegte a kötelező haladási irányt.


Például a Király utca, kiskörút kereszteződésben.


A rendőrautókban lévő kamerák is bizony ezért vannak. Az alapján büntetnek. A pénzbeszedés a cél, semmi más. Az egész rendőrség 99%-ban erre épül. A maradék egy százalékban elkapnak egy két bűnözőt, ha az már megölt valakit. Megelőzés, védelem egyáltalán nincs.

2016. szept. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!