Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Sofőrök, mennyire problémás a...

Sofőrök, mennyire problémás a helyzet mostanában Calais-nál?

Figyelt kérdés
Illetve mely országok, helyek azok, ahol hasonló problémák vannak?

2016. okt. 19. 15:28
 1/5 anonim ***** válasza:

semennyire :D Ha ésszel cselekszel... pl este nekiindulni hülyeség, pihenőt kivenni ott hülyeség stb... ezekre kell figyelni. Ha pihenőt veszel ki (9-11 órásat) akkor azt min 200 km-re (mondjuk belgiumban) érdemes, 45 percest ki lehet, de ne nagyon hagyd el az autót és zárkózz be :D


Mondjuk én jöttem már hajnali 2 kor át, de angolból calaisba, ott meg miért baxtatnának, nekik a calaisból angliába menő járatok kellenek. Amúgy a Waberersnek van 1 őrzött parkolója Calaisban, aludtam már ott párszor de elég gyakran bejárnak oda is, de ott legalább köröz 1-2 őr kutyával egész este, nappal meg ha meglátnak egyet is már szaladnak utána.


Országok: az összes :D Főleg Anglia, Olaszország,Spanyolország, Franciaország a nagyobb városok körül (Párizs,Marseille stb...).


De igazából ez általánosítás, mindenhol van és nincs biztonság. Magyarország is egy elég nyugis hely, de tudnék mondani olyan kutakat ahol nem érdemes megállni mert még a kutasok is benne vannak a buliban

2016. okt. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát nagy probléma nem lehet, annyi szabály van, hogy 200 km-es körzetben nem szabad pihenőt kivenni, és persze nappal kell odaérni, aztán uzsgyi fel a vonatra, ahogy csak tudsz. De nem kell meglepődni, ha az ellenőrzésnél leszednek egy pár embert a pótkocsiból, ez már rutin. Amúgy nagyon sok sofőrnek alternatív útvonala van már (komp), amiket nem is nagyon szoktak nagy dobra verni. Calais-t egyre többen kerülik.
2016. okt. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
alternatív útvonal pff valaki mondja már el merre mert belgiumból olyan nyíl egyenesen vezet az út Calaisba hogy onnan bármi más út csak kerülő lenne, és ha Tranzitba te nekiállsz D-s meg N-es utakon menni akkor a rendőr majd pár száz euróért megmondja hogy nem szabad. Amúgy a vonat már nem jár.
2016. okt. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
és amúgy ez tényleg nem nagy dolog hogy nappal kell menni és 200-km es körzetben, ha értékes árut viszel, pl tévét, akkor már más a helyzet, mert ott ha 1 ember is leadja a drótot mit viszel onnantól kezdve zsíros célpont vagy. Csak őrzött parkolóban szabad állni ezekkel, és ha lerabolják 1 évre kitiltanak pl a Samsungnál, ja és 24/7 néznek téged műholdon hogy merre jársz és mit csinálsz. Vagy amikor több tonnányi cigit viszel, szerintem azért simán elvághatnák a nyakad amennyi idióta van :D A migránsok csak fel akarnak a pótodra mászni, de kirabolni nem akarnak, és a fülkébe se akarnak bejönni
2016. okt. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi, csak néztem egy céget, amelyiknek a fő útvonala Anglia, az életben nem jártam még arra, csak belföldön kolbászoltam.

Semmi bajom nekem a menekültekkel amúgy, csak ha összezúzzák a kamiont esetleg, kivel fizettetik ki a kárt, mert nem vigyáztam rá.

Meg múltkor is néztem már egy céget, esküdtek, hogy nem járnak Nagy Britannia fele, aztán kezembe akadt egy menetlevelük...pinokkió ezekhez a cégekhez képest nudli.

2016. okt. 20. 06:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!