Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Friss jogsival nagyon ciki...

Friss jogsival nagyon ciki helyzetbe keveredtem a rendőrök előtt, hogy tegyem magam túl rajta?

Figyelt kérdés
Néhány napja vittem el először az autót itthonról,a jogsim akkor volt pont egy hetes. Természetesen igazoltattak,látták is a dátumot,a rendőr elviccelődött vele,hogy akkor ez az első,bla-bla-bla. Minden rendben volt,erre mikor indulnék el,lefulladtam előttük kétszer is. Sajnos az autónk nehezen veszi az egyest,ezért mindig úgy váltok,hogy először berakom kettőbe,onnan feltolom egybe,mert úgy simán megy. Viszont tiszta parában voltam az igazoltatás miatt és megpróbáltam simán egybe rakni,amiből persze kétszer is hármas lett,ezért fulladtam le.Azóta tiszta rosszul érzem magam,holott lehet,hogy ők már teljesen elfelejtették,de engem nagyon nyomaszt a helyzet.
2016. okt. 28. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Röhögtek rajtad egy jót. Lépj tovább.

Bár ezt nem értem, hogy kettőből miért megy könnyeben egybe, mint üresből. Szerintem csak szimplán nem érzed még a váltót.

2016. okt. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Simán tedd túl magad rajta! Ha már több gyakorlatod lenne, akkor is előfordulhatna ilyesmi, ha zavarban vagy.
2016. okt. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Apukám kb 15 éve vezet és mióta nem jó a váltó,ő is ezt a kettőből egybe módszert alkalmazza..gondolom üresből egybe azért akad meg,mert ott L alakot kell leírni és valami ott nem oké,kettőből egybe meg egy egyenes vonalon mozog a váltó. Az oktatóautómnál egyébként ugyanez a baj volt,de ott pont fordítva,4-ből nem lehetett 3-ba rakni,csak úgy hogy először kettőbe,utána háromba,tehát ott meg az egyenes pályán nem tudott mozogni a váltó. Nem értek hozzá,nem is ez a lényeg most,csak nagyon ég a fejem... :D
2016. okt. 28. 20:04
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Bár ezt nem értem, hogy kettőből miért megy könnyeben egybe, mint üresből."


Ez nem hülyeség, azért van, mert az 1-es nem szinkronizált a legtöbb autóban, viszont a 2-es igen. Magyarul az 1-est gyárilag nehezebben veszi be, mint a szinkronizált fokozatokat. Nos, ha te beteszed 2-be, utána pedig hamar 1-esbe, akkor a váltóban kiegyenlítődik a motor fordulata a fogaskerekek fordulatával, és akkor könnyen beugrik 1-esbe is. Rükvercbe rakásnál is működhet a dolog. A gond annyi, hogy fokozottan koptatod a 2-es fokozatot.


A rendőrös szituról pedig: be voltál f0sva rendesen, én is f0sok a rendőröktől. Biztos röhögtek, de gondolj te is derűvel a dologra, minek idegeskedni.

2016. okt. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A rendőröktől én is félek, pedig 3 éve vezetek folyamatosan...


1-es fokozatot dupla kuplunggal lehet betenni.

2016. okt. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!