Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ittasan autóval balesetet...

Nearo kérdése:

Ittasan autóval balesetet szenvedtem, mit kaphatok ezért, büntetett előéletű leszek?

Figyelt kérdés
Ittasan vezettem az autót, amivel fel is borultam fejtetőre. 5-en ültünk az autóba mindenki fogyasztott alkoholt, 4-en megúsztuk de az 5-nek eltört a nyakcsigolyája, de a kórházba mondták hogy meg fog gyógyulni nem vészes. Rendőrnek tanultam és nem tudom, hogy most ez kiesik vagy esetleg lehet-e még rendőr. Ha jól gondolom akkor büntetett előéletű leszek amit elég sok munkahelyen néznek.

2016. nov. 6. 19:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Azon kívül hogy felelőtlen voltál, az a nagy mázlid hogy az utasaid közül csak egy sérült van, és senki nem halt meg. Az tuti hogy lesz következménye azon kívül hogy bevonják a jogsidat, de baleset okozás még nem akkora bűn, szerintem ettől még nem lesz büntetett előéleted mert közúti balesetnél csak nagyon súlyos esetben lesz ilyen előéleted, legjobb esetben is jogsi megvonás és több százezres bírság. Ha az utasod aki sérült és nem jelent fel akkor könnyebben megúszhatod, de szerintem rendőri pályáról mondj le lélekbe.
2016. nov. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%

A rendőrpályád ugrott, és a jogsid is, ezenfelül számíts tetemes pénzbírságra, amennyiben nincs priuszod.

Nem tudom mosta büntetési tételeket, de az ittasság miatt ne a legalsóra számíts, szerintem ez vagy 2-300 ezredbe fájni fog...

2016. nov. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
61%

Amennyiben a sérült nem épülne fel maradéktalanul és emiatt pert indít és esetleg nyer az esetben még az ő ápolási költségeit is fizetned kell ameddig él, a perköltségen, és a kórházi kezelésen felül!


Úgyhogy hadd gratuláljak, vastagon elbasztad magad egy életre!

2016. nov. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

Nagyon hasonló esetem volt még '98 - ban. Másfél év jogsibevonás, oktatásra kellett járnom. Kaptam egy évet nyolc hónapra felfüggesztve. Tudtommal a felfüggesztett lejárta óta nem számítok büntetett előéletűnek.


Én ugyan nem rendőrnek készültem hanem kamionosnak és a PÁV - nál hülye voltam és bevallottam - nehezen kaptam meg, ismeretség + fellebbezés útján.


Ha esetleg más hasonló hibába esik: NEM SZABAD A PÁV VIZSGÁLATON ELMONDANI AZ ITTAS VEZETÉST!


Nem fognak figyelmeztetni rá, megcsináltatják az egész vizsgálatot és elutasítják a minősítést.

2016. nov. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%

98 óta azért elég komolyat változott a jogsi megszerzésének menete a számítógépes vizsgarendszer bevezetése miatt!

Én 2001 ben jogsiztam még papíros teszten, ma esélyem se lenne újra letenni!

2016. nov. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

# 4/5 Nem számítasz büntetett előéletűnek, de ha van még egy iylen eseted, akkor figyelembe veszik és már nem egy évet fogsz kapni, vagy lehet hogy egy évet de biztos hogy nem felfüggesztve.

Ez ilyen.

A Három csapás elv óta meg a harmadik után életfogyt..

2016. nov. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek a joghoz, de alig - alig hiszem, hogy három ittas balesetokozás után életfogytot kapnék.


Mindenesetre a '98 - as eset óta vezettem közel 2 millió km - t, és eszembe nem jutott ittasan vezetni még egyszer - jó lecke volt a baleset, szerencsére semmi jóvátehetetlen nem történt.

2016. nov. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

# 7/7


8 napon túl gyógyuló testi sértésnek minősül ha ilyen sérülted van mint a kérdezőnek, hidd el hogy azt kapsz ha van 3 ilyened!


[link]


Egy kalap alá veszik a sérültek szempontja miatt! Érted?

2016. nov. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
# 7/7 Mondjuk a 3 ittas vezetéses karambol is max elméletben jöhetne össze hacsak nem azt az elvet vallod, hogy jogsi nélkül is megy a kocsi.
2016. nov. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem világos a cikkből, hogy ittas járművezetés révén sérülést okozva életfogytot lehetne kiszabni. Erőszakos bűncselekményekről van szó.


De ha mégis - hiszen van sérült - én nem hiszem, hogy ezért kiszabnának életfogytot, mi több szerintem ilyen eset soha nem is volt.


Magyarán ha elvi lehetőség van is rá (?) ez aligha valós veszély.

2016. nov. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!