Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mozgássérült parkolási igazolv...

Mozgássérült parkolási igazolvány használata hozzátartozó által?

Figyelt kérdés

Apámnak van ilyen kártyája. Általában ő vezet, de néha én viszem őt autóval, és ugye ilyenkor is jogszerű a használat.

Most pl. a buszpályaudvarra fuvaroztam. A buszhoz vittem a csomagját. Addig a kártya ki volt téve a műszerfalra.

Ha beszálláskor odajön hozzám valami hivatalos személy, és rákérdez a kártyára, akkor mi van? Mert nem feltétlenül fogja elhinni az igazságot.

Most éppen fizetős helyen álltam, de ha nincs szabad hely, akkor mozgássérült helyre állok, azért meg harapni szoktak. És semmivel nem tudom bizonyítani, hogy nem egyedül jöttem.


2016. nov. 9. 08:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Érkezhetsz, vagy távozhatsz egyedül is, ha a jogosultat hoztad, vagy azért mentél.

A lényeg az, hogy egyik útban legyen a kocsiban. A bizonyítási kényszer azé, akinek érdekében áll.

Ha büntetni akarna a hatóság embere, akkor dokumentálja, hogy sem érkezéskor, sem távozáskor nem volt a kocsiban a jogosult.

2016. nov. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hát ha nekik kell bizonyítani, az így jó.

Köszönöm.

2016. nov. 10. 06:01
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha nem úgy lenne, akkor rendőr is ötletszerűen mondhatná, hogy átmentél a piroson, vagy a pincér, hogy nem fizetted ki a zónapörköltet.
2016. nov. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!