Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogy tolassak úgy, hogy hiába...

Hogy tolassak úgy, hogy hiába fordulok hátra, nem látok ki a kocsiból?

Figyelt kérdés
Az oktatóm azt várja, hogy végig hátrafelé nézzek, de egyszerűen nem látok hátra, sokkal többet látok, ha tükörben nézelődök, ráadásul teljesen ki kell facsarodnom, ha hátra szeretnék nézni.
2016. nov. 15. 12:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem hátra kell fordulni, hanem hátra is. Tolatásnál mind a 3 visszapillantó tükröt használni kell és hátra is kell fordulni. Bár én személy szerint csak este szoktam hátranézni. Nappal elégnek látom a 3 tükröt.
2016. nov. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A tükrök csalnak tolatásnál, ezért hátra is kell fordulni, hogy lásd pontosan hol vagy. Pl egy barátom visszapillantói nagyítósak, de durván és erősen csal ebben, így a hátrafordulás a biztos.

Nem kell hosszú időre, nem is kényelmes, de muszáj hátra is nézni és hátrafordulni ehhez.

2016. nov. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A hátrafordulás vizsgán alapfeltétel, az első által említett tükörhasználat mellett. Ha ezt nem tudod megtanulni, akkor nem fogsz tudni levizsgázni.
2016. nov. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem jól fordulsz hátra. Nem kifacsarodni kell. Eleve meg kell emelni a feneked és arrébb tenni.

És persze kell nézni a két tükröt is, meg ugye azt abból látod, hogy oldalt mi mennyire van tőled. De hátrafelé is kell nézni. Tükörből nem mindig lehet látni, ha valaki éppen el akar menni mögötted.

2016. nov. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
3%
Innen látszik, hogy fasság az egész vizsga, el vannak maradva. A két szélső tükörből sokkal precízebben, jobban, és kényelmesebben lehet tolatni. A suliban kellene ezt megtanítani!
2016. nov. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

5: Hallottál már holttérről? Tükörben nem lehet mindent látni. Ezért kell fordulni is ÉS a tükröt is használni.

Sávváltásnál is elindult már belém pár idióta, mert ők sem hallottak a holttérről vagy nem hittek benne.

2016. nov. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Tudom, belenézek indulás előtt a középső tükörbe (még olyan is van), hogy nem áll e valaki a hátamnál, aztán ennyi.
2016. nov. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

7: te még mindig nem érted, hogy mi az a holttér.

Azt egyik tükörből sem lehet látni, ezért hívják holttérnek.

Remélem, nem szoktál a közelemben közlekedni :D

2016. nov. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Egy élmény volt ezt olvasni! :D

Az 5-öst lepontoztátok miközben jót mondott! :)

Kiindultok abból, hogy "B"-vel csak személyautót vezetünk! Pedig ott van a furgon is!!! Ott nincs középső tükör (általában) és nincs hova hátra nézni.

Az ilyenektől mentsen az isten!

2016. nov. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én régebben mindig szinte csak hátrafordulva tolattam, a tükröket kb. nem is használva, hisz beláttam kb. mindent.

Aztán egyszer egy áruház parkolójából tolattam ki jobbhátra, és a jobb C oszlop tökéletesen kitakarta, ahogy egy apuka a kisfiával pont baktat be a kocsi mögé. Pont azzal a sebességgel bandukoltak, ahogy én fordultam, így mindig a holttérben maradtak. Aztán akkor valamiért rápillantottam a jobb tükörre, és akkor láttam, hogy ott vannak. Ha nem nézek bele, lazán áthajtok rajtuk. Elnézést kértem aztán elhajtottam, de azóta ötször jobban odafigyelek tolatásnál.

2016. nov. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!