Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tehetek panaszt a taxisra?

Tehetek panaszt a taxisra?

Figyelt kérdés

Átvágott, mert fáradt voltam, nem figyeltem, meg amúgy jóhiszemű és naiv. Meg mert alapvetően hiszek az emberekben. Nem gondolok arra, hogy valaki abból él, hogy átvágja az embereket. Csalódott vagyok, mert úgy érzem, megloptak. Persze én vagyok a hülye, világos, de akkor is.


Van esély bármit tenni? Nyilván én nem kapom már vissza a pénzem, de szeretném, ha ez másokkal nem fordulna elő.



2016. nov. 18. 12:40
 1/8 anonim ***** válasza:

miután jó alaposan kifejtetted, mi is történt, azt gondolom, tehetsz panaszt a taxisra! Ezt több helyen is megteheted:

- taxitársaság

- fogyasztóvédelem

- Strasbourg

- anyuka

2016. nov. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igazad van, tényleg nem fejtettem ki, mert annyira ideges, sőt, inkább csalódott vagyok. Azt hiszem, nem nullázta le az órát, igen, mondhatjátok, hogy lúzer vagyok, és igazatok van, de inkább csak elszomorít a helyzet. Azt hiszem, inkább lerendezem ezt magamban, és továbblépek. De köszönöm a válaszod.

Aztán ki tudja, lehet, hogy nem gürizek évekig az egyetemen, hogy aztán a taxisok keresetének negyedéért dolgozzak, egyszer majd váltok és jól lehúzom az embereket. Mondjuk én nem tudnám ezzel a tudattal álomra hajtani a fejem, de ez vérmérséklet kérdése.

2016. nov. 18. 13:00
 3/8 anonim ***** válasza:

tehetsz.

Taxisként mondom, az ilyenekre kell is panaszt tenni, mert a többi taxis és a szakma hírét rontja.

Tudnod kell, milyen társaság volt, kb mikor vetted igénybe a szolgáltatást, autó márkája/típusa/szine (csak pesten én hódmezőn sárgák), ha adott nyugtát a taxiórából, azon rajta van a rendszáma is, és a társaság neve is.

Ha ezek az infók megvannak, első körben a társaságnál tegyél panaszt (persze ha nem szabadúszó, "mezítlábas" volt a taxis, társasághoz való tartozás nélkül).

Ha csak részinfók vannak, akkor nehezebb lesz a dolgod, de azt mindenképp érdemes felidézned, hogy milyen társaság, és milyen autó (legalább nagyjából, ha nem is márka és típus, legalább a jelleg -kombi, szedán stb-)

Ha társaságtól volt, akkor még talán a pénzedet is visszakapod, de az a minimum, hogy felajánlanak valamilyen összegben ajándékutalványt, amit "leutazhatsz".

De ha megvan, hogy ki volt az illető, abban biztos lehetsz, hogy komoly szankciókkal kell szembenéznie, persze nem árt, ha tudod igazolni az átverés tényét.

2016. nov. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

amúgy a becsületes taxis nem keres jól, az óra ne csapjon be. Amellett, hogy tankol, adóznia kell, szervizelni kell, évente műszakira menni, ezt-azt venni mindig a munkájához, társaságnál központdíjat fizetni, egyes városokban droszthasználati díjat fizetni, illetve vannak váratlan kiadások, pl egy véletlen beszedett gyorshajtás csekk. Szóval szummázva, amit a taxióra mutat, annak kb a negyede ami a taxisé, ha tényleg tisztességesen dolgozik (ne menjünk bele miket hallok a kollégáktól, és hogy én vagyok a hülye, hogy becsületes vagyok), plusz a jatt, ami vagy van, vagy nincs.

Ja, és ott van a lelépő, nem fizető utas (volt már nekem is), aki ellen nem tudsz tenni semmit, ha visszatartod erőszakkal, még fel is jelent, és a taxikban nincs szekus, mint a ruhaboltban, a taxisnak ilyen téren semmi jogosultságai nincsenek. Ha nem fizet, kénytelen vagy benyelni. Ha nagyobb lesz a fuvar (pl vidékre) ezért szokás előre elkérni a pénzt.

2016. nov. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
szerintem miután jól kiírtad magadból, vegyél egy nagy levegőt és felejtsd el az egészet. A leírásod alapján egy dolgot tehetnél: visszaemlékszel a taxira, megnézeted a társasággal, mennyi az arra az útra eső tartifa. Ha nagyon eltér, panaszolhatod, ha van mi alapján. (blokk, számla, stb.)
2016. nov. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%

Tehetni tehetsz panaszt, csak jól beégsz..


Tanulj, remélem egyetemi diplomád lesz...nos remélhetőleg jó fizetésed lesz, ami feledteti ezt a kudarcot(is)meg néhány zh-t..


Hagyd a francba...én is így jártam, bosszúból nem ülök taxiba többé...vettem egy autót, oszt jónapot.Főleg, hogy látom mit tettek az uber-el a sárgák...meg azóta az utasokkal.


tedd te is.(majd)

2016. nov. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszönöm mindenki válaszát. És külön köszönöm a becsületes taxisnak is, mert kicsit visszatért a hitem. És persze, tisztában vagyok vele, hogy nem a taxióra által mutatott összeget keresik, mert vannak mindenféle más, nem elhanyagolható kiadások, az előző kommentemet még indulatból írtam.


Sajnos azt hiszem, nem tudok semmit tenni, pedig tennék, ha lehetne. Mivel nem szoktam egyáltalán taxizni (kb. szökőévente egyszer, de legutóbb sem egyedül voltam), ezért szerintem a létező összes hibát elkövettem. Nem hívtam taxit, mert nem éreztem túl jól magam, csak haza akartam jutni, ezért az ott várakozóba ültem. Utólag visszagondolva, ez hatalmas felelőtlenség volt, és örülhetek, hogy csak pénzzel rövidített meg. Nem rémlik semmi cég, így azt hiszem, szabadúszó volt. És mivel tényleg alig voltam magamnál a végére (nem az alkoholtól, hanem van egy krónikus betegségem), sem az autó típusát, sem a rendszámát, sem a taxis azonosítóját nem jegyeztem fel. Sárga volt, de Budapesten ez nem sokat segít :) Így persze ez eredetileg kiírt kérdésem értelmét veszti, de tulajdonképpen talán jót tett a lelkemnek, hogy kiírtam magamból.

Na, mindegy, könnyű préda voltam és nagybetűs Lúzer, egyrészt tapasztalatlanságom, másrészt egészségügyi állapotom okán - azért az, hogy ez utóbbival is visszaélt az illető, eléggé elkeserít. De nem adom fel, és igyekszem nem leírni minden taxist, habár egy ideig most biztosan más módot választok az utazásra.

Azt sajnálom, hogy nem tudok lépni az ügyben, de én tanultam most ebből az esetből, remélem, mással nem fordul elő.

2016. nov. 18. 23:39
 8/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan ülhetsz várakozó taxiba. Én jobban szeretek így felvenni utast. A taxi egy bizalmi dolog, mindkít fél részéről. Te abban bízol, hogy becsületesen és épségben hazaviszlek, én meg abban, hogy kifizetsz a végén és máskor is engem hívsz. Azért érdemes társaság autójába ülni, mert visszakövethetőbb
2016. nov. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!