Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Édesapám halála után, behajtha...

Édesapám halála után, behajthatják rajtunk a parkolási bírságot?

Figyelt kérdés

Ma reggel egy behajtó papírját találtuk a postaládában, idén elhunyt Édesapámnak címezve, hogy legközelebb az ajtót is feltörik..stb. Tudomásunk nem volt a bírságról, és Apám a betegsége miatt nem volt beszámítható állapotban. Hogy hogy tudott igy szerttenni egy parkolási bírságra, ezt nem szeretném most kifejteni.

Ha jól tudom, míg nem történt hagyatéki tárgyalás nem hajthatnak be semmit...egyáltalán megúszhatjuk a fizetést?


2016. nov. 19. 07:21
 1/5 anonim ***** válasza:

A hagyatékin 2 lehetőséged van:

1. Hagyod, hogy felolvassák neked azokat a jogi izéket az örökségedről: ebben lehet vagyontárgy, pénz, adósság stb. Akkor ezeket megkaptad!

2. Még mielőtt felolvasná kijelented a közjegyző előtt, hogy mindenről lemondasz! Ilyenkor semmit nem örökölsz.


Azt javasolnám, ha édesapádnak volt komolyabb tulajdona, autó, házrész..., akkor meg se várd a behajtótól a következő levelet, kérj időpontot, beszéld meg vele, ha nem tudod egy összegben akkor kérj részletfizetést, és fizesd ki minél hamarabb! Nagyon durván mennek rá a kamatok, és mire meg lesz a hagyatéki lehet egy 20-30% többet kell majd fizetnetek.

A szüleimnek volt nemrég egy behajtásos ügye végül én fizettem ki. Az alap tartozásra még 117% került rá!

2016. nov. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A behajtócégek hiénák, dögkeselyűk. Semmi empátiára ne számítsatok a részükről! Még talán arra is képesek lennének, hogy kihantoltassanak valakit, hátha van az ujján karikagyűrű. Mindent meg fognak tenni, hogy a pénzhez hozzájussanak, de a hagyatéki tárgyalás lezárultáig (jogerőre emelkedés) nem tehetnek semmit. Egyébként mekkora összegről van szó?
2016. nov. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Elsőnek igaza van. Az örökség tartalmazza a tartozásokat is. Ha az örökség mérlege negatív, akkor lemondasz róla, ha pozitív, akkor nem.
2016. nov. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kettes, igen tájékozatlan ember lehetsz. Az biztos, hogy nem MINDEN behajtási ügy a moralitás és etika netovábbja, de azt mindenképp gondold már végig, mi lenne nélkülük. A gazdasági szereplők és magánszemélyek nagy része egész egyszerűen lemondana az egyébként teljesen jogos követeléséről, mert minden egyes követeléset egyenként kellene perelnie évekig elhúzódó eljárásokban. Ha van 100 db 1000 forintos követelesed 80 alperessel szemben, az 100 000 Ft bukó volna, mert nem tudnál annyi jogaszt külön megfizetni, amennyi a 80- 100 ügyhöz kellene. Így meg egy pakkban eladod a követelést 70 000 Ft-ért és máris csak 30 000 Ft bukoban vagy 100 000 helyett.


És persze nagyon rossz adósságot örökölni, de az biztos, hogy ha ennyiből meg lehetne oldani egy tartozást, akkor eleg sokan döntenének az öngyilkossag vagy az álcázott baleset mellett, nehogy nekik vagy csaladjuknak kelljen nyögni a terhet.


Szóval mielőtt kihantolásról meg keselyűkről fröcsögsz, használd az agyadat is. Azért van.

2016. nov. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2 vagyok. A gazdasági meg a jogi dolgokhoz is értek, szakmabeli vagyok. A behajtócégek belső működését meg sajnos elég jól ismerem.
2016. nov. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!