Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit kaphatok ebből? Nem én...

Mit kaphatok ebből? Nem én voltam a hibás.

Figyelt kérdés

Eladtam az autómat egy ismerősömnek,de nem tudtam hogy nincs jogosítványa,ami később ki is derült,ekkor még nem irtunk adásvételit,viszont másnap ő sietett munkába az autóval,el ütött egy embert aki nem élte túl,ez miatt ült is pár napot túl jó volt az ügyvéde és ki is engedték,nem tudom továbbiakban milyen büntetést kapott ( helyette )

Viszont én ma kaptam egy papírt,hogy 8millió a kár és valami olyasmi van a papírba hogy bolus malus.Mi lehet nekem ebből? ma intézem a papírt hogy akkor épp ő vezette az autót.



2016. nov. 21. 15:06
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Eladtad? Akkor semmi bajod nem lehet. Az bonus-malus volt, a KGFB besorolás, semmi köze nincs a fent említett emberöléshez. Kicsit zagyva amit írsz, mert ember elütésénél nincs bonus- malus, meg nincs anyagi kár sem.
2016. nov. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Amit kaptam papírt azon volt telefonszám,és fel hívtam és ezt mondták hogy ez miatt kaptam ezt a papírt.
2016. nov. 21. 15:13
 3/30 anonim ***** válasza:

Szóval tisztázzunk pár dolgot:

- A tulajdonjoghoz nem feltétel a jogosítvány. Tehát bárki vásárolhat autót, akár jogsi nélkül is.

-Nem írtatok adásvételit. Tehát te nem adtál el semmit, csak odaadtad neki. Ő jogsi nélkül vezette, így igencsak megütheted a bokádat.

- Ki volt a feladója a levélnek?

2016. nov. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Ügyvéddel beszéltél már?


Mert ha jól értem, akkor neked most a B/M a kisebbik problémád. Ha nincs adás-vételi írva, akkor jogilag ez úgy is értelmezhető, hogy jogosulatlan személynek adtad át az autót és ebből ráadásul halál eset történt.

2016. nov. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:

A galiba ott van, hogy nem adta el az autót, mivel adásvételi szerződést nem irtak, a balesetet az ő autojával okozta egy jogosítvány nélkül közlekedő haver.

Semmi bizonyíték nincs a kezében, hogy másképpen történt, lehet pereskedni.

A biztosító csak az egyik számlát nyújtotta be annak, akinek a nevén a biztosítás volt. Még a rendörségtöl is várható megkeresés, kíváncsiak lesznek, hogy került az elkövető a kormány mögé.

Az ilyen "lehetetlen" esetekre nem gondolnak, akik "okosban" kötnek üzletet.

Nem fogja a haver egyedül elvinni a balhét a 8milliós számla rendezésére neki biztositása sem volt.

Csak mellékesen: hogy lehet forintban kiszámolni mennyit ér egy ember élete?

2016. nov. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
62%

Tényleg zagyvaságot írsz. Gondolom elég felindult hetsz, így érthető.

Te semmiképpen nem vagy hibás, nyugi. Lesz kis utánajárásod, azt nem tudod kikerülni.

Gépjárművet bárki tulajdonolhat, még kisgyermek is. A vezetéshez kell csak jogsi.

Gondolj bele, ha valakinek kamionos cége van, nem vehet ilyen járművet, mert nincs rá jogsija? vagy repülőtársaság vezetője az összes tipusra tett sikeres vizsga után mondhatja csak meg, milyen desztinációt szeretne kiépíteni?


A halálos gázolást illetően: Nem ült az illető, hanem csak vizsgálati fogságban volt.

Ilyen esetben pár nap után el szokták engedni, s szabadlábon védekeznek. Vannak esetek, amikor nem, de nem szokatlan ez.

Ha eddig tiszta volt, valószínűleg felfüggesztetted fog kapni.


A büntetőügytől független a biztosítás kérdése. Azért te kaptál levelet a biztosítótól, mert a vevő még nem rendezte ezt.

Beballagsz az ügyfélszolgálatra, s bemutatod az adásvételi papírt. Ezzel le is zárul a dolog a részedről.

2016. nov. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Hoppá! Figyelmetlen voltam. Hogy is van ez a szerződés. A baleset után kötöttétek csak meg? Páran így értik. Remélem nem ez történt.

Ha úgy adtad oda a kocsit, hogy jogilag még a tiéd volt, akkor csúnyán meg fogod ütni a bokád.

2016. nov. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
Ha nem irtatok adasvetelit akkor a haverral pont most szalltatok fel a szoporollerre!
2016. nov. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
A haver mindenképpen, a kérdező helyzete bizonytalan csak attól függően, hogy mi a szerződés dátuma.
2016. nov. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Elismeri az elkövető hogy ő volt a kormány mögött,kamera is rögzítette a balesetet,nem történt meg az adásvételi, azt most intézem.

Szóval az elkövető be vallja hogy ő vezette az autót csak ugye az én nevemen van még.

2016. nov. 21. 15:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!