Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Friss jogsival érdemes mindenn...

Friss jogsival érdemes mindennap vezetni, hogy hamarabb belejöjjön az ember, vagy érdemes néha-néha pihenni is?

Figyelt kérdés
1 hete vezetek mindennap, kb. 20-30 perceket (plusz-mínusz pár perc). Kedden utazom el és vasárnap este jövök haza, szóval úgy néz ki egy hetet ki fogok hagyni kb.. Szerintetek ez nem "gond", nem esek ki ebből a kis "rutinból"? Egyébként nektek hogyan ment eleinte? Kb. mennyi idő után jöttetek bele annyira, hogy nem izgultatok magatokban vezetni? Nekem egyik nap jó, másik nap kevésbé, szóval elég ingatag még. Ez így volt veletek is az elején?

2016. dec. 1. 18:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mostanában szereztem, '93 - ban. 17 éves voltam. Én azt csináltam, hogy mindenhova mentem a faterommal, oda ő, vissza én vezettem, ha csak a sarokig mentünk onnan is, ha a szabolcsi rokonokhoz mentünk, akkor onnan is. Egy hét alatt nem esel ki a rutinból.


És érdemes minél előbb egyedül menni, a mély vízben tanulod meg igazán. Természetes, hogy izgulsz, figyelj, tanulj a hibáidból és ne bízd el magad, nagyon sok km kell mire gyakorlottnak mondhatja magát az ember.

2016. dec. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Amint levizsgáztam rögvest 2 hetet ki kellett hagynom mert nem jött meg a jogsi, amint megjött már féltem vezetni csak egyedül mertem elindulni, aztán tönkrement a kocsi mert szétégett a kinyomócsapágy, majd átültem másik autóba, azt meg nem igazán kedveltem s mikor megjavitották a kuplung-hibás autómat akkor jött nekem a most talán lezáruló én általam csak " félelmi időszaknak" nevezett rettegés a vezetéstől. Naponta megyek kb. 2 km suliba autóval, és folyamatosan stresszeltem, hogy nehogy baleset érjen vagy épp okozzak, aztán ez kb, fél év alatt elmúlt ( persze most már jobban is tudok figyelni ) utobbi időben már csak azért izgultam, hogy ahová megyek ott van e parkolóhely. Szóval ilyen banális hülyeségek miatt tartottam a vezetéstől. De arra rájöttem, hogy ha újrakezdhetném egy nem hagynék ki egy napot se még az elején. De szerintem már neked 1 hetes fél órás vezetéssel nagyobb rutinod van mint nekem :D felesleges ez miatt paráznod, menjél nyaralni nyugodtan.
2016. dec. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Egyszer már mentem magamban is, 2. vagy 3. nap. Nem lett belőle probléma, jó volt, igaz, csak egy 5 perces próbakör volt. Köszönöm! :)
2016. dec. 1. 19:02
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát nem hagyhatom ki Bécset. :D Köszönöm szépen! :)
2016. dec. 1. 19:05
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

friss jogsival egyből egy Belvárosi épületgépész-szervíz szerelőit kellett szállítanom a városban keresztül-kasul..volt, hogy egy műszak alatt négy hídon is át kellett kavarnom(mikrobusszal)

Hetekig szakadt rólam a víz, de úgy csináltam, mintha rutinos róka lennék. Balesetem sosem volt. Ma már elmondhatom, hogy kemény, inkább horror volt az egész, de megérte. A parkolási lehetetlenséget úgy oldottuk meg, hogy bent maradtam a kocsiban. Amúgy szétbüntettek volna.


Szóval úgy vezess, ahogy a sors hozza. Nem lehet elfelejteni a vezetést pár nap, sőt hét alatt sem. Nem bántásként mondom, de mindig jobban kell tudni a kreszt, mint más..akkor nem lesz baj.


sok sikert!

2016. dec. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2016. dec. 1. 19:26
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én jogsi szerzés után 2 hónapig nem tudtam autóhoz jutni mert szervízbe volt a miénk... Semmi jelentősége nem volt, kb olyan mint a bicaj, nem lehet elfelejteni :) Pár nap vagy hét nem oszt nem szoroz ebben, az évek amik sokat nyomnak inkább, de akkor is inkább csak az önbizalom száll el kicsit.

Első perctől nem izgultam, nem volt rá kb időm, beültem és elfelejtettem ezt, nem volt leizzadós, először ott vezettem ahol tanultam is majd szépen tágítottuk a kört, oktatóval is szerettem vezetni, max ha forgalomváltozás volt akkor volt izgulás hogy jó helyre menjek de az még most is :D

2016. dec. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én másik városban vizsgáztam, nem ott ahol élek. Ezért nekem teljesen új volt itt a volán mögött. Köszönöm! :)
2016. dec. 1. 20:03
 9/9 10 deka farhát ***** válasza:

"Nem lehet elfelejteni a vezetést pár nap, sőt hét alatt sem."


Azért nagyon friss jogosítványnál előfordulhat, hogy az első pár percben elkap a "wtf am i doing"-érzés, de ez pár perc alatt el szokott múlni :) Nekem legalábbis így volt.

2016. dec. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!