Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen bűncselekményt/szabálys...

Milyen bűncselekményt/szabálysértést valósít meg aki szándékosan nem hagy kiállni az autómmal a parkolóhelyről?

Figyelt kérdés
Ha valaki szándékosan úgy parkol a saját autójával hogy én ne tudjak megmozdulni az enyémmel, alaphangon milyen szabálysértést/bűncselekményt valósít meg? Tudom hogy önbíráskodás, de azon kívül.

2016. dec. 2. 00:10
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

"Tudom hogy önbíráskodás" - miért lenne az?

Az önbíráskodás, ha valaki jogos vagy jogosnak vélt vagyoni igényének érvényt szerezve, mást erőszakkal vagy fenyegetéssel arra kényszerít, hogy valamit tegyen, ne tegyen vagy eltűrjön (ehhez kevés a szabálytalanul parkolás)


Nem ártana az egész történetet ismerni, lehet csak egyszerű akadályozásról van szó, súlyosabb esetben lehet a személyi szabadság megsértése, de ahhoz már sokkal több kell annál, hogy nem tudtál a parkolóból kiállni (pl. gyalog sem enged távozni)



Tehát, ha a szabálytalan parkolást nem kísérte fenyegetés, esetleg tettlegesség, "csak" közlekedési szabálysértés történt, ami természetesen büntethető.

2016. dec. 2. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Miből gondolod, hogy bárkinek is az a célja, hogy pont téged akadályozzon, szándékosan? Jó eséllyel a lőtéri kutyát sem érdekli ki vagy és mi van veled. Megáll ahol éppen tud és kész
2016. dec. 2. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Lefényképezed több szemszögből. feljelented a közterületeseknél.


Ez valószínűleg nem ellened irányult, csak lusta volt az ember keresni távolabb egy parkolóhelyet.... inkább beállt valaki elé, mert ez így egyszerűbb.

Ez legjobbban akkor figyelhető meg mikor a szülök viszik/hozzák a gyereket az iskolába. Sokszor tapasztaltam. Megállnak az út közepén mert parkoló nincs, és mutogatják 5 perc és jövök... meg hasonlók. Csak ezzel az a probléma, leáll a forgalom. Nem foglalkoznak azzal, hogy esetleg valaki dolgozni szeretne menni, és nem elkésni miattuk.

2016. dec. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mint már írták több fénykép minden oldalról, közeli és totál...aztán szólsz a közteresnek, vagy ha arra jár egy yard..bár arra ne számíts.
2016. dec. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Direkt jegyeztem meg hogy szándékos a dolog, megalázásból, "szivatásból" történik. Az ingatlan tulajdonosa "szórakozik". Engedélyével parkoltam le az autómat a területen, bár ezt tagadhatja. Mindenkinek köszönöm a válaszokat!
2016. dec. 2. 10:46
 6/9 anonim ***** válasza:
59%
Még mindig nem érti szerintem senki, miért szivatna, miért akarna megalázni azzal hogy eléd parkol
2016. dec. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

Viccelsz?

Leparkolsz magánterületen, és a terület tulajdonosa ellen fontolgatsz eljárást inditani?

Legjobb esetben körbe röhögnének, rosszabb esetben még büntit is kapnál szabálytalan parkolásért.

Van egyszerűbb megoldás: ne használd parkolónak a területet, ha az a tulajdonosnak nem tetszik (függetlenül attól, hogy mit mindott, vagy mit nem mondott)

2016. dec. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Bocsánat, szövegértés.

1. Megengedte hogy oda parkoljak

2. Azzal szórakozik hogy nem enged ki

Igen, van ilyen.

2016. dec. 3. 19:31
 9/9 Feketeruhasember ***** válasza:

"Bocsánat, szövegértés.

1. Megengedte hogy oda parkoljak

2. Azzal szórakozik hogy nem enged ki

Igen, van ilyen."


? Szerintem neked vannak szövegértési problémáid.

Mindenki érti ezt. Csak az a baj hogy "megteheti" mert az ő területe. Szóval hiába mondja hogy nyugodtan parkolj oda, te akkor se parkolj oda mert ezt amit jelenleg tesz veled, megteheti következmény nélkül. Neki van igaza, mer csak..mert az övé..Mit nem értesz ezen? Fordítva ülsz a lovon.

2016. dec. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!