Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hetvegen Debrecenben romaniai...

Thenurrrs kérdése:

Hetvegen Debrecenben romaniai autommal tilosban parkoltam, kaptam is mikulas csomagot. Mi tortenik ha figyelmen kivul hagyom?

Figyelt kérdés
Az auto apum nevere van iratva. Ha majd magyarorszagra utazik vagy azon at,belekodhetnek a hatarnal?

2016. dec. 4. 23:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Uniós tagállamok között van együttműködési szerződés a másik tagállamban elkövetett szabálysértési bírság kölcsönös behajtására.
2016. dec. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ertem,de akkor hogyan tudom en Romaniabol idoben kifizetni a buntetest?
2016. dec. 4. 23:25
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha nem küldenek a címedre semmit akkor ennyi volt. Gondolom nem fognak.

Te meg nem találtál semmit az autón.

2016. dec. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ahogy az 1-es írja!Arrol nem is beszelve hogy ha nem fizeted be,akkor egyre nagyobb lesz majd az összeg,mert jön még rá késedelmi díj,ilyen-olyan díj,aztan majd azt veszed eszre hogy a pár ezres büntiből több szazezres lett.....
2016. dec. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A mellékkérdésre még nem jött válasz: A határnál be- és kiléptetésnél nem foglalkoznak ilyesmivel.
2016. dec. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%

van erről egy saját tapasztalatom:

Kb 5 éve letehet, hogy anyám legjobb barátnője kölcsönkérte tőlem az autómat úgy egy hétre, mivel az övé rossz volt, és a munkájához kellett nekem meg nem volt rá szükségem csak hétvégéken.

Az esemény annyi volt, vett parkolójegyet, de túllépte az időkeretet. Emiatt kapott egy mikulás csomagot 3700 ft-al. Nekem erről nem szólt..., majd egyszer csak küldtek egy felszólító levelet 17000 ft-ról fizessem be. ( A kölcsönadási szerződés miatt egyből tudtam ki volt.) Elvittük neki a csekket, mondta befizeti... majd jött a következő felszólítás... ezt is odavittük neki... ezt már sikerült is neki kifizetnie (csekket nem láttam). Eltelt megint 1-2 hónap megjött a végrehajtásról szóló csekk, és ha nem fizetem be kivonják a kocsit a forgalomból 32000 ft. Ekkor megint mentünk hozzá... itt jött a meglepetés, ő befizette, és oda is adta a egyből csekket, de már a fizetési határidő után 1-2 nappal. Emiatt 0 ft-ra indítottak végrehajtást, melynek a költsége 32000 ft volt, így összesen 49000 ft-ba került a nőnek a 3700 ft-os bírság. Időben kb 4 hónap volt az egész. Ez után kb fél évig nem beszélt velünk.

Na de ebből is tanultam valamit... senkinek nem adom oda az autómat inkább elviszem

2016. dec. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszaitokat. Segitettetek
2016. dec. 5. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!