Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha egy kamionoscég 500 nettót...

Ha egy kamionoscég 500 nettót igér a hirdetésében mennyit fog kapni a sofőr ha eljön a fizetésnapja?

Figyelt kérdés

1 jóval kevesebbet

2 lehet hogy annyit

3 cége válogatja

Ha kevesebb és reklamál hogy ez nem annyi hanem csak pl a fele akkor mivel fogják indokolni?


2016. dec. 15. 21:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Cége válogatja. Amit ígérnek, az általában a "plafon", tehát ideális esetben ennyi a maximum.


Első körben azt kell tisztázni, hogy ez km pénz vagy napidíj, esetleg valami hibrid megoldás.


Ha napidíj, akkor ez teljes hónapra értendő, azaz 30 - 31 napra. Akkor pedig azt kell tisztázni milyen munkarendben fogsz melózni. (3 hét 1 hét, 4 hét 1 hét, stb). Így már tudsz kalkulálni kb. mennyi lesz a béred.


Ha km díjas, akkor bonyolultabb, olyan 10 - 13 ezer km között számolhatsz egy hónapban.


Levonni elsősorban a túlfogyasztás miatt szoktak. Minden esetben rá kell kérdezni, miért kevesebb a pénz a vártnál.


Ha sokat vonnak, indokolatlanul, "csak úgy", akkor az olyan céget ott kell hagyni.

2016. dec. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hibrid konstrukció.

Otthagynám persze ha gáz de jobb lenne az olyannál el sem kezdeni. Márpedig tisztán napidíjast én nem találtam Mo-on.

2016. dec. 15. 22:13
 3/11 anonim ***** válasza:

Ez attól függ milyen formában ígéri és mi szerepel a munkaszerződésedben.

Ha azt írod alá, hogy minimálbér+ x napidíj ( ami akár 60 euro is lehet) akkor 60 euros napidíjjal 25 nap kint léttel akár 500 felett is kereshetsz.


Azt így nem lehet megmondani, hogy hol mi mennyi. Felvételkor elmondják és arra figyelj, hogy ne csak mondják, írják is bele a munkaszerződésbe! Minden csak legálban, ahol turpisság van a dologban, boríték, ilyen olyan beígért pénzek, azt akár be is ránthatják, hisz nincs benne a szerződésben.

2016. dec. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi urak.
2016. dec. 15. 22:35
 5/11 anonim ***** válasza:
urak?
2016. dec. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Sokszor csak mézesmadzag. Vagy akkor igaz ha kidolgozod a beledet is érte.
2016. dec. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

ma már vannak cégek akik nem kmpénzt nem napidíjat és nem üzemanyagpénzt adnak, hanem fix 500 at 3-4 hétre (láttam már hirdtést 3 hétre 500at ígérve, de sztem az kamu).


Én is olyan céghez akarok menni inkább aki fix pénzt ígér, mert az legalább nem fog trükközni a fizetéssel, mint mondjuk a wábererfos meg hogy xy napra csak 15 euro napidíj

2016. dec. 18. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Annyival átfognak vágni, nem adnak 500 nettót. Én dolgoztam 3 hónapig egy cégnél, napi szinten Szatmárnémetiből kétszer jártam meg Budapestet. Hajnal 2-kor mentem, aztán vissza, kocsi csere és a másikkal megint Budapest oda-vissza. Így kaptam 420-at, de elég is volt 3 hónap belőle.
2016. dec. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az előttem szóló a jó példa arra, hogy milyen egy igazi madár. Amíg fogni ilyeneket akik meg csinálják két ember munkáját egy fizetésért... :D
2016. dec. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Fiatal voltam, még nem munkaként tekintettem a vezetésre, így nem volt gond a napi két Budapest útvonal, ma már nem csinálnám.
2016. dec. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!