Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A gépkocsival történő munkába...

A gépkocsival történő munkába járás költségtérítése 9-ről 15 Ft/km-re nő januártól?

Figyelt kérdés
2016. dec. 27. 13:40
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Nem sokat érsz vele, ha azután is csak 9 forintot fizetnek majd. Nekem végig 3 forintot fizettek, amikor 9-et kellett volna. Ezért azt csináltam, hogy többet írtam mindig az útnyilvántartásba. Magán célú tankolásokról is vittem számlát. Amennyivel többet visszakaptam, abból fizettem az autóm részleteinek a felét. 40-50 ezer Forint törlesztőből 20-25 ezer Forintot. Csak akkor vették észre, amikor elhagytam a céget. De mit tudtak csinálni? Semmit.
2016. dec. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, de nekem fixen 24 km/nap van elszámolva. Ha nem is sokat, de jelentene az a pár forint.
2016. dec. 27. 14:30
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen.


A térítést a személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. Törvény tartalmazza.

[link]

Ha a linkre kattintasz, akkor láthatd, hogy ez „A jogszabály mai napon (2016.12.27.) hatályos állapota.”

Ha szövegkeresővel a 9 Ft beírásra keresel, akkor találni fogod a 9 Ft/km-es térítési, elszámolási értékeket.


Ha a jobboldali, kék, aláhúzott „Váltás a jogszabály következő időállapotára (2017.I.1. – 2017.III.31.)”-re kattintasz, akkor a fenti beírásra nem lesz találatod, de 15 Ft beírásra igen, 15 Ft/km értékeket találsz.

Ha az adott bekezdésnél, pontnál stb. levő vastag kék felső-index számra húzod az egeret, akkor láthatod, hogy legutóbb a 2016. évi CXXV. törvény alapján módosulnak; ami az egyes adótörvények és más kapcsolódó törvények módosításait tartalmazza.

A 2016. évi CXXV. törvény – előzőekben leírt módon 2017-es változatra váltása:

[link]

És adott helyeken olvasható, hogy ’a „9 Ft/km” szövegrész helyébe a „15 Ft/km” szöveg’…

2016. dec. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. dec. 27. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!