Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mik a kamionozás előnyei és...

Mik a kamionozás előnyei és hátrányai?

Figyelt kérdés
Szeretnék kamionsofőr lenni Ausztriában. Mennyire kell tudni németül? Előtte itthon mennék egy évet, hogy legyen tapasztalatom.
2016. dec. 29. 20:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem megvalósítható.
2016. dec. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a pozitív hozzáállást. :)
2016. dec. 29. 21:07
 3/11 anonim ***** válasza:
Ezt a videót ajánlom neked, elég sok szempont ki van benne fejtve: https://www.youtube.com/watch?v=FfeCE08AEas
2016. dec. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Erős akaraterő kell hozzá, hogy ne válljon nagyon unalmassá, és ne a kabinban töltsd le az egész életedet, életkedv nélkül. Lehet kirándulgatni, mindent megnézni, ahol jársz, de nehéz kivitelezni, és igen fárasztó. De aki szeret mozogni, haladni, vezetni, annak kiváló meló. Én is szívesen mennék kamionozni, mert tudom milyen, voltam régebben kint néhány hetet egy kamionossal. De már család van, meg szerencsére elég jól élek másból, úgy hogy sokat vagyok itthon, de sokat tudok utazgatni is.
2016. dec. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenképp kipróbálom, ha nem tetszik még mindig lehet menni gyárba dolgozni. :)
2016. dec. 30. 18:36
 6/11 anonim ***** válasza:
21%

arra az idióta Lacikára ne figyelj (a videóban), sőt, senkinek sem kellene nagyon, mivel amit ő csinál az NEM kamionozás. A gyűjtőzés nem kamionozás, az futárkodás, mellesleg nagyon kevés kamionos él ténylegesen benne abban a bádogdobozban mint lacika, ő évente 2 hétre jön haza azt csá, egy átlagos kamionos 3-4 hétre megy ki, 1 hetet van itthon stb...


Csak ez a sok idióta fiatal meg szopja a pharkát mintha ő lenne az isten, de néha akkora egy retardált majom tud lenni hogy csak lesek omg

2016. dec. 31. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%

Nem rossz gyerek Lacika, rosszat biztos nem tanulnak tőle a kezdők. Inkább kicsit naív, meg volt olyan büntetése, amit azért kapott amibe egy gyakorlott sofőr nem esik bele.


Mondjuk azt én sem tudom megérteni, hogy egy ilyen igényes ember, miért gyűjtőzik, ponyvázik 46 fel és lerakóval, könnyen találhatna könnyebb melót ugyanannyi pénzért.


Nem mond rosszakat, csak kicsit túl van értékelve a valós tudásához képest.

2017. jan. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Van sok hibája neki is nyilván, de nagyon jól bemutatja a kamionozást, és rengeteg munkát fektet videókba, én ezért szeretem. A kamionokat nagyon bírom, ezért minden egyes videóját végignéztem már, és nagyon jó kikapcsolódás számomra, mivel én nem tudnám bevállalni a kamionozást, nem bírnám a sok hét távollétet, egy szűk kabinban. Szakmailag lehetne nyilván vitázni, hogy mit hogyan csinál, de ez mellékes, ő a saját véleményét mondja el mindig.
2017. jan. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Amikor még csak kezdtem a kamionozást előtte én is sok videót néztem tőle, mivel fingom se volt milyen is a valós kamionozás, és senki nem tudott mesélni róla, végignéztem én is sok videóját, aztán rájöttem hogy qrvára nem olyan mint a videóban :D Nem azért, mert ferdít, hanem mert iszonyatosan meg vannak vágva, pont a xar és az unalmas részek vannak kivágva, pl a rakodás-lerakodás, a sok várakozás, az emberek akikkel kapcsolatba kerülsz akarva vagy akaratlanul.


És amit leginkább benéztem, az az életmód. Nem mindenki teheti meg azt, amit ő, mert aki pl repterezik, az csak éjjel megy, nappal alszik, és örökké időre stb... Meg az a sok felszerelés, hogy mindenre van mindene, hát én is bevásároltam már jó előre ami kellhet, aztán vakartam a fejem amikor órákig tartott bepakolni, napokig tartott a kamionba elpakolni, aztán 3 hét múlva pakolhattam össze és órákig pakolhattam át a személyautóba. Ja és még szerencsém volt, mert nem mindig telephelyre megy a visszamenetel (Waberers), van hogy pl Pesten van a személyautód de Mosonmagyaróváron raknak ki, onnan meg buszozz Pestig (még ha céges busz is) a sok cuccoddal.


Szóval szerintem ezért nem jó őt nézni a kezdőknek, inkább azoknak akik nagyon unatkoznak és teljesen más téren dolgoznak

2017. jan. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem Lacikánál az tetszik, hogy ostorozza azokat, akik a pályán egymás hegyén - hátán parkolnak, mert a hely ugye kevés. Ő legtöbbször ipari parkokban áll - jómagam is szoktam - egy napi pihenő még oké, de hétvége?


Azt sosem mutatja a videóiban, hogy hol végzi a dolgát, hiszen ilyen industriákban klotyó az nemigen van. Mert azt nehezen hiszem, hogy 24 - 45 óra alatt nem jön rá a szülési fájdalom...


És akkor még sportolni, zuhany sincs a kertek alatt, a mobil zuhany ilyen zimankóban meg ugye spártai lenne.


Szóval le a kalappal ahogy bírja, de egy kezdő se higgye, hogy ez ilyen könnyű, itt egy 12 órás munkanap rövidnek számít.

2017. jan. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!