Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha nincsen bejelentett állásom...

Ha nincsen bejelentett állásom, akkor a MÁV-nál valóban jóval drágábban tudok havi bérletet venni? Miért van ez így?

Figyelt kérdés

Én budapesti vagyok, a párom székesfehérvári , olcsóbban kijönnénk, ha bérletet vennék, de azt hallottam, hogy ha nem bejelentett állásom van, akkor valami díjszabási árat kell fizetni, ami több tízezer ft. Ez valóban így van? A MÁV infónál még nem érdeklődtem meg.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2017. jan. 3. 19:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A bérleteknek – távolságtól függő – áraik vannak. Bárki megveheti.

Jogszabály szerint, a munkáltató a munkába járáshoz használt helyközi bérlet legalább 86%-át téríti meg a dolgozó részére. Ők sem veszik olcsóbban a bérletet, de számukra, végül is, a megtérítés után, legfeljebb csak a 14%-ába kerül.

Ha nincs ilyen módon való térítés, akkor azt kell mérlegelni, hogy adott idő alatt mennyi utazás van; és ahhoz a bérlet, vagy a mentejegy az olcsóbb megoldás.

Adott távolsághoz tartozó jegy- és bérletárak a mávcsoport honlapján megnézhetők. Azt figyelembe kell venni, hogy bérlet mellé nem kell gyorsvonati pótjegyet venni, de IC esetén meg kell venni a pót- és helyjegyet.

Azzal is számolni lehet, hogy 26 éven aluli fiatal pénteken 10:00 és vasárnap 24:00 közötti indulás esetén 33% kedvezménnyel válthat menetjegyet. (Hétvégéhez kapcsolódó pihenő- és ünnepnapokra is ki szokták terjeszteni.)

2017. jan. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A táv 67 km.

Teljesárú menetjegy személyvonat 2. osztályon egy útra 1300 Ft.

Oda-vissza út 2600 Ft.

Havi, vagy 30 napos bérlet 49800 Ft.

(A bérlet annyiba kerül, mint 19 oda-vissza út.)


Jegyár: [link]

Bérletár: [link]

2017. jan. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Baromi egyszerű: rohadt drága a bérlet, hiszen magasak az üzemeltető költségei is. Ha te minden nap használni akarod a vonatot, akkor e költségeket valakinek állnia kell. Vagy te fizeted ki, ha nem munkába járáshoz kell a bérlet vagy a munkáltatód, ha dolgozni jársz. A nem bejelentett munkahelyen is kötelező ezt megtéríteni, csak ugye hogyan is érvényesíted a követelésedet, ha nem tudod a munkaviszonyodat bizonyítani?
2017. jan. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk én Start kártyában gondolkodnék
2017. jan. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!