Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Várható büntetés, ha a (nem...

Várható büntetés, ha a (nem fix) traffipax előtt elhaladva az anyósülésen ülő utas biztonsági öve nincs bekötve?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy ha elkapnak, akkor az kapja a pénzbírságot, aki nincs bekötve. De ha traffipax "kap el" akkor jár büntetőpont vagy nem? Előre is köszönöm a válaszokat!

2017. jan. 11. 14:13
 1/4 anonim ***** válasza:

0 Ft.

A nem fix traffi nem nézi az övet, de ha nézné akkor se lehetne számonkérni, mert az utas felelőssége bekapcsolni az övet, nem a jármű tulajdonosáé.

2017. jan. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Olvastam ilyet, de nem mostani cikk volt, ezért inkább megkérdeztem. :) Mégegyszer köszi :)
2017. jan. 11. 14:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem nézi. Csa ka fix nézi, de állítóalg az se mindig.


"Sima" traffipax csak a sebességet nézi.

2017. jan. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mondjuk az övet nem a traffipax meg a rendőr miatt kell bekapcsoltatni az utasaiddal,hanem mert ha jön valami balfék és pl oldalról beléddurrant, akkor se törjön össze téged az utasod elszabaduló teste.
2017. jan. 12. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!