Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Rugalmas közterület? Ha...

Rugalmas közterület? Ha parkolok, fizetnem kell. Ha takarítás, hólapátolás, akkor meg csak magán terület. Akkor a házam előtti terület rugalmasan változik? Ha dolgozni kell, akkor magán. Ha nem kell dolgozni, akkor " köz". Jól kitalálták!

Figyelt kérdés
2017. jan. 15. 18:31
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Oké. Most, hogy kidünnyögted magad, elárulod, hogy mi a kérdés?
2017. jan. 16. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
34%

1. A parkolási díj nem közterület-használati díj, hanem forgalomszabályozó eszköz. Szabályozza a parkolóhelyek iránti keresletet, tehát azért fizeted, hogy könnyen találj parkolót. (Igen, ezt is lehet szarul csinálni.)


2. Az úttest, beleértve a parkolóhelyeket is, nem tartozik az ingatlantulajdonos által tisztán tartandó felületek közé. Az ugyanis a járdára korlátozódik. Szóval nem igazán valid a kérdésed.

2017. jan. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
78%

A 2. pontban írt állítás hibádzik. Az ingatlantulajdonos által tisztán tartandó felület nem korlátozódik a járdára.

[link]

„az ingatlan tulajdonosának (kezelőjének, használójának) kell gondoskodnia az ingatlan előtti járdaszakasz (járda hiányában 1 m széles területsáv, illetve ha a járda mellett zöldsáv is van, az úttestig terjedő teljes terület), valamint a járdaszakasz melletti nyílt árok és ennek műtárgyai tisztántartásáról, a csapadékvíz zavartalan lefolyását akadályozó anyagok eltávolításáról.”

A jogszabály szerint, a síkosság-mentesítés is csak az ingatlanokhoz nem tartozó járdarészeken az önkormányzat feladata, másutt, az ingatlan tulajdonosáé, használójáé. (Szerencsére, nálunk az jóval kisebb felület.)

Nagyvárosokban azért vannak igencsak széles járdák is.


Nálunk a 20 m széles telekhatár előtt – a szomszédjainknál, illetve, a település nagy részén –van 1 m széles járda, utána 25 m hosszan zöldsáv, aztán felül kb 2 m széles nyílt vízelvezető árok, és még az út széléig fél méter széles újabb zöldsáv.

Úgyhogy a járda 20 m²-es területe helyett, kb. 570 m²-es közterületet vagyunk kötelesek rendben tartani. Az udvarunk területe kb. a fele; úgyhogy nagyrészt ingyenes közmunkaként kaszálok-, nyírok füvet, gazt. De, a területen semmilyen jogom sincs: az, közterület. Az ingyen roboton kívül minden máshoz engedély kell.

Amikor néhány éve, nyáron, a második szomszédunkban élő mami kiült egy sámlira, hogy hokedliről barackot áruljon, figyelmeztették, hogy kérnie kell területfoglalási engedélyt, másképp szabálysértés, amit tesz. És még rendesek voltak, hogy nem egyből bírságolták.


Bizony, fennáll az a kettősség, amiről a kérdező ír.

2017. jan. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
8%

Fizetőparkolásról volt szó, természetesen ebben a kontextusban nem egy tradicionálisan állattenyésztéssel foglalkozó falu nyájnyi széles főutcájának gondoltam, hanem egy belvárosi vagy társasházas beépítésű városi környezetre. Természetesen tudom, hogy a füvet az ingatlan előtt nem az önkormányzatnak kell nyirnia. De ez itt nem tűnt relevánsnak.


Amúgy megnézném, hogyan nézne ki ez az ország, ha random árusítgatna mindenki a portája előtt vagy épp az önkormányzatra várnánk a májusi eső után, hogy kaszáljon...

2017. jan. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!