Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kamionos akarok lenni. Lehetsé...

Kamionos akarok lenni. Lehetséges?

Figyelt kérdés

Szoval.14 éves vagyok szeretnék kamionozni majd.

És attol félek hogy mire elkezdhetném robotáltal vezérelt kamionok lesznek. Szerintetek kell ettöl tartanom? És hány évesen kezdhetném el a kamionozást?



2017. febr. 1. 13:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem kell ettől félned. 21 évesen adják ki a C jogsit, de addig is szerezhetsz vezetési rutint kisebb kategóriás sofőrként, sőt ha komolyan gondolod kell is, szóval az összes jogsi minél hamarabb.
2017. febr. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. A gyakorlat résztöl nem félek, apukám 18éve kamionos töle tanulgatom a dolgokat :)
2017. febr. 1. 14:15
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem eszik olyan forrón a kását. Megnézném azt a robotkamiont, jelenleg még nem realitás.


Én olyannal járok, ami magától tartja a követési távolságot. Csakhogy ilyen szutyok időben kiírja: a szenzor elkoszolódott. Na, akkor mi van?


Jelez, hangjelzést ad, ha elhagyod a sávod. Ha jelez, mert nem mindig jelez. De gyakran jelez, ha nem is hagyod el, csak van ott valami csík, folt, akármi az útfelületen.


10 riasztásból, 3 - 4 fals. Fogja magát és befékez a havas úton a semmire, mert azt érzékeli, hogy megy előtted valami - és nincs ott semmi. Szóval ez így nem fog menni sofőr nélkül. A robotkamionhoz nagyon magas fokú megbízhatóság kell, minimum mint a repülésben, és ez még nagyon nem adott.


Egyébként, ha másért nem, már azért is kell majd a sofőr, mert a rakodást, lerakodást, rakományrögzítést, tartály, siló kocsi lefejtését valakinek el kell végezni.


Ha pedig már sofőr ül a fülkében, az munkaidő, mozgó kocsiban nem számolható el pihenőnek az ott eltöltött idő ma sem, kétfős járat esetén. Ha pedig munkaidő, arra fizetés jár.


Így, még anyagilag sem éri meg a robotkamion - egyelőre.

2017. febr. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igazad van. :) köszi
2017. febr. 1. 14:30
 5/10 anonim ***** válasza:

Persze.

Ha csajszi vagy, akkor attól függ, hogy milyen körbe keveredsz.

Én sima B-n egy olyan csoportban voltam ahol 6-an voltunk, és mindannyian lányok voltunk.


A későbbiekben én voltam az egyedüli "fekete bárány".


Nem kell semmi robottól tartani, attól még tökre távol vagyunk.


Sok sikert!

2017. febr. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. febr. 2. 15:33
 7/10 anonim ***** válasza:
azert egy repulo robot pilotaja eg es fold... ott csak egyenesen megy es szinte semmi manovert nem kell csinalni, es nincsenek varatlan akadalyok mondjuk egy kiugro szarvas :D
2017. febr. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az első jó nagy f**zságot írt.

18 évesen rakhatod le a C-t. (előtte elkezdheted már). Annyi a korlátozás, hogy nem mehetsz külföldre vele 21 éves korodig.

Amint nem számít az engedélyét kezdőnek csinálhatod a C+E-t.


Én is sofőrnek készülök, most csinálom a B kategóriás jogosítványt. Májusban leszek 17.

Azért gondold át, nem aranyélet. :D Nekem egy nagyon minimális tapasztalatom van a szakmában, igaz, nem a vezetés részében.

2017. febr. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
engedélyed*
2017. febr. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nem érné meg robotkamiont csinálni.Gondoljatok bele,több milliárd forint lenne a kifejlesztése az ilyen kamionoknak.Egy robot jobban meg tudja húzni a hevedert ha a szállítmányon az egyik kilazul?Nagyon távol vannak még ezek a kamionok
2017. szept. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!