Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit lehet csinálni ha a...

Mit lehet csinálni ha a szüleim nem engedik, hogy normálisan haladjak autóúton, főúton? Már unom, hogy 70-el kell mennem mert bármikor kijöhet elém valami?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy 14 hónapja vezetek, lassan kezdek belejönni a vezetésbe, eddig olyan 10-12 ezer km-t mentem csak városba. Ha vidékre kellett mennem, egyedül mentem mindig, mert úgy gyorsabb. De utóbbi időben én lettem a sofőr. Minap kellett mennem ismét vidékre , de a szüleimmel. A következőket hallgattam. Első szitu, vasúti átjáró előtt lassítok, már megszokásból borzasztó minőségű az átjáró ezért 40-el 3-ba szoktam átmenni rajta, azt hallgatom közben, hogy " hihetetlen milyen lassú van, aztán csodálkozól ha ledudálnak, vagy túl közel jönnek mert lassú vagy" aztán a másik, 90-es tábla, főút... 90-el haladok, erre " ne menjél ilyen gyorsan a hülye is tudja nyomni a gázt, mi van ha valami elénk jön"


Ha egyedül vagyok, általában főúton 100-al szoktam menni, mert akkor nem erőlködik a motor, érzem, hogy jobb mint 90-el, sokat nem jelent az a +10, de megszoktam...


Lassan ott tartok, hogy nem viszek senkit, mert beleszólnak a "munkámba". NORMÁLIS EZ?


18/ fiú.


2017. febr. 19. 10:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%

En ezt a legegyszerubben ugy szoktam elintezni: "Ha nem tetszik, lehet kozlekedni gyalog, busszal, vonattal esetleg kerekparral"


Ilyenen en mar nem idegesitem fel magam, 10 eve vezetek. Akinek nem tetszik az menjen maskepp. En se kritizalok mast, ha beulok valahova.

2017. febr. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%

Nálam a megoldás eléggé galád volt ugyanerre a problémára :)))

Mikor anyum főzött mindig ott lebzseltem körülötte és állandóan bele kontárkodtam :), akkoriban egy tojást nem tudtam megsütni.

Apum otthon lakatolta a kocsikat, őt is állandóan csesztettem, pedig ehhez sem értettem.

1-2 hónap után nem szóltak bele a vezetésembe :) teljesen önállóan jöttek rá a dolgokra

2017. febr. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
35%
ja igen, ha sajátod a kocsi egyszerűbb a dolog, mikor beszólnak, megállsz ahol vagy, és mondod ki lehet szállni...
2017. febr. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 20 éve vezetek. Buszt, kamiont is. Mégis ha faterommal együtt megyünk akár az én kocsimmal akkor is belebeszél.

Nem normális de megszokott dolog. Intelligencia kérdése amiből a legtöbb ember gyengén áll.

2017. febr. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Tomcatters ***** válasza:
81%

Faterom regi kocsijaba, a kesztyutarton volt egy matrica

"Kuka utas vesd az eszbe, ne dumalj a vezetesbe! "

2017. febr. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Toljad neki 90-elm aztán ha nem engednek vezetni máskor, ez van. De szerintem ha nem hallgatsz rájuk, akkor inkább megszokják, hogy hallgassanak.
2017. febr. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nehéz meghúzni a pontos határvonalat, hiszen még kezdőnek számítasz és lehetnek hasznos tanácsaik. Nyilván nem normális dolog egy nyílt terepen, egyenesen vezető és jó minőségű úton rászólni valakire a 90-es tempó miatt. De lehet, hogy egy vadveszélyes szakaszon haladtok, mondjuk bokros területek között alkonyatkor, és bàr nem mondják ki elég pontosan, de erre gondolva intenek lassabb tempóra. Magyarul mindig kérdezz rá részletesen, hogy mire gondolnak.


Amit pedig a vasúti átjárónál csinálnak, egyenesen felelőtlenség. Hiába fehér a lámpa és sima az út, igenis érdemes plusz 5 másodpercet rászánni az életedből arra az átjáróra és legalább az utolsó előjelző táblánál visszavenni 30-40-es tempóra, időt adva magadnak a megállásra, hiszen úgy minden màsodik hónapban akad idehaza egy-egy vörös jelzőt meghaladó vonat vagy akar megfutamodott kocsi, amelyeknél nem mindig vált pirosra a sorompó.

2017. febr. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

3 autónk van, mind szóval mindenkinek van külön egy járgánya. Jó, akkor megyek úgy ahogy érzem, max. nem ülnek be mellém...


Ennyiből utcára se kéne menni, bármikor elüthet egy autó, vagy rám eshet egy fa...

2017. febr. 19. 11:14
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha nem tetszik nekik akkor vezessenek ők vagy menjenek külön autóval.
2017. febr. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Beviz Elek ***** válasza:

Tudod, ez elég kétélű dolog.


Van az a típus (pl öcsém leendő anyósa), aki belekontárkodik de siralmasan vezet. Nem látja át a forgalmat, érzéke annyi van hozzá mint egy polipnak az űrhajózáshoz, így fosik és csak károgni tud.


Van a másik típus mint apánk, aki Törökországtól-Marokkóig mindent bejárt, rengeteg tapasztalata van személyautóval, kamionnal, átlátja a forgalmat és ha kell megy mint az őrült, de alapjában véve már lenyugodva pötyög a többiek mögött. Na ő rengeteget dumált nekem az elején, már eléggé elegem volt, de megtanított arra hogy egyszerre mindenre figyeljek, minden lehetőséggel számoljak és mindig tudjam hogy mi van körülöttem. Szóval utólag nagyon hálás vagyok neki

2017. febr. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!