Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szülői engedély nélkül nem...

Szülői engedély nélkül nem utazhatok ki barátommal külföldre nyaralni 17évesen?

Figyelt kérdés
2017. febr. 28. 18:44
1 2
 1/14 anonim válasza:
66%

18 éves korodig ők felelnek érted!

Ezt tartsd észben.

Én ha mennék a barátnőmmel mindenképp megkérdezném őket.

Pedig már 19 éves vagyok.


Ha valami történik őket veszik elő, nem téged.

2017. febr. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
21%
miért ne utazhatnál? nem vagy kiskorú(14 alatt), csak fiatalkorú(14-18). ha megvannak a papírjaid, meg például biztosításod, oda mész, ahova akarsz.
2017. febr. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%

"A kiskorúak utazásához az érvényes útlevél vagy személyazonosító igazolvány mellett a gondviselő hivatalos (legalább két tanúval ellátott) írásbeli hozzájárulása ajánlott, amennyiben ő nincs a kiskorúval, tehát a kiskorú egyedül vagy más felnőtt kíséretében utazik."

[link]


#2: Rosszul tudod. 18 év alatt kiskorúnak számít, kivéve ha megházasodott.

Olvasd el a PTK-ban:

"2:10. §

(1) Kiskorú az, aki a tizennyolcadik életévét nem töltötte be. A kiskorú a házasságkötéssel nagykorúvá válik."

[link]

2017. febr. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
70%

nem tudom, minek leszavazni, tapasztalat van-e? mert nekem van. esetleg olvassátok el akármelyik légitársaság utazási feltételét. wizzair-nél például ezt írják:

"Az utazás napján 2. életévüket betöltött gyermekek részére külön üléshelyet kell foglalni, és teljes (felnőtt) viteldíjat kell fizetni. 14 évnél fiatalabb gyermekek csak 16 éves vagy annál idősebb felnőtt kíséretében utazhatnak, aki teljes felelősséget vállal a gyermekért. A 14 évesnél idősebb, de 16 évesnél fiatalabb gyermekek kísérő nélkül utazhatnak, de nem lehetnek felelősek a 14 év alatti gyermekért. A kísérő felnőttnek a gyermekkel egy foglalásban kell szerepelnie. 14 évesnél idősebb gyermekek a Wizz Air járatain egyedül is utazhatnak."


tehát itt semmi akadálya nincs, hogy 14 évnél idősebb gyerek csak szülői engedéllyel ülhet a repülőre.

szállást meg ugyanúgy tudsz foglalni.



én meg csak kismilliószor utaztam repülőn 18 év alatt, és sehol nem kérdezték, hogy mutassam már a papírt, anyukám elengedett-e...

2017. febr. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
55%
oké, ettől függetlenül ott írják, hogy "ajánlott" az írásbeli engedély. de nem fognak egy 17 éves lányt elküldeni a repülőtérről csak azért, mert nem hozott papírt az engedéllyel.
2017. febr. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Azért van különbség aközött, hogy a szülei a fiatalkorú gyereket jó szívvel és bizalommal elengedik, csak nem írnak erről külön nyilatkozatot, de tartják a kapcsolatot és mindent tudnak róla, és aközött, hogy esetleg valamilyen okból nem akarják elengedni a lányukat külföldre (tanulmányi okok, családi okok, túl messze akarnak menni, megbízhatatlan a pasija, nem tudnak neki pénzt adni, veszélyes helyre akarnak utazni, stb), a csajszi pedig a szülei akarata ellenére lelép a fiújával, ki tudja hova, jelentkezni pedig nem fog és nem is akar.

Sok csúnya történet kezdődött már így.

2017. febr. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mi a célország.

Van, ahol kérnek ilyen papírt, van ahol nem. Nem egységes a szabályozás.

2017. febr. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Horváth ország
2017. febr. 28. 19:40
 9/14 anonim ***** válasza:
56%
sírok XD
2017. febr. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Alex Fly ***** válasza:

@4: nem a kérdésre válaszoltál.

Az egy dolog, hogy a Wizzair nem kér szülői beleegyezést az utazáshoz.

Az pedig egy másik, hogy az ország elhagyásához viszont szükség van rá.

2017. febr. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!