Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » C kategória (teherautó),...

C kategória (teherautó), forgalmi gyakorlati oktatása. Mennyire "normális" ebben az országban az, hogy az előírt 23 vezetési óra helyett 6 óra (! ) vezetés után forgalmi vizsgára küld az oktató?

Figyelt kérdés

A vezetési kartonon meg aláírattatja mind a 23 vezetési órát velem, mintha leoktatta volna…(!)


Tegnap néztem utána, hogy elvileg 23 óra és minimum 348 Km teljesítendő táv van előírva.(?)

Ez tényleg így van?

Ebből lesz a vizsgára 6 óra és kb. 120-140 km... Ez egy vicc!


Továbbá két tanulóvezető oktatása egyszerre? Az szabályos?


És azt az órát is aláírattatja velem, amit a másik vezetett én meg csak passzívan végigkuporogtam a fülkében... (Felváltva vezetünk egy időben.)


Valószínűleg az autósiskola is partnere ebben az egészben az oktatónak...

A rutint is 6 óra helyett 3 óra alatt adta le.

Az már úgy mínusz 20 óra az előírthoz képest és óránként 5000.- forintjával ez éppen 100e Ft „megtakarítás”…


Nagyon hülyére vesznek?

Mit lehet tenni ilyenkor?



2017. márc. 5. 13:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Én B forgalmi vizsgára 2 óra után mentem.


Biztos jól vezetsz és az oktató úgy gondolja, hogy ki lehet engedni a forgalomba.


Két tanuló is elfér a fülkében az oktató mellett, vagy tévedek?

2017. márc. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha kifizetted azokat az órákat, akkor panaszkodhatsz.
2017. márc. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
41%
1-2 óra megszokod a méretét es mehetsz vizsgára! Ha ez nem megy akkor ne kuzdj a C kategóriáért!
2017. márc. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat!


1-es:

Na az se semmi… Annyira nem vezetek jól, a forgalmi rutin 3 óra alatt nem alakul ki de szerintem 6 óra alatt sem. Persze elfér két tanuló a fülkében, de nem is az volt a lényege a kérdésnek.


2-es:

Nyilván ki lett fizetve. Van, ahol nem kell kifizetni?


3-as:

Ha 1-2 óra elég lenne, akkor miért 23 órát írnak elő? Itt nem csak a méretet kell megszokni. Teljesen máshogy közlekedünk egy ilyennel m int egy szgk.-val és illene valami fajta rutinnak kialakulnia és nem csak a vizsgára, hanem utána a jogsihoz is. Nem szeretnék friss jogsival, új munkahelyen tanulni vezetgetni, azt hiszem a képzés szól erről. És balesetet sem szeretnék okozni friss jogsival sem anyagi károst sem emberi sérüléssel járót.

A másik, hogy pl. Te beülnél egy olyan mellé, mögé, aki pl. a busz jogsit így szerezte meg? 1-2 óra C, 1-2 óra D kategória, mert megszokta a méretet?

Vagy mi van ha egy ilyen kezdő, éppen neked vagy a családodnak okoz bármilyen kárt akár kamionnal?

Gyorsan kinézhet bármelyik oldalon akár halálos tragédia, vagy sok év börtön… Közelmúltban sajnos történt pár ilyen.


Privát érdeklődőnek:

Nem célom az iskola lejáratása, ezért nem kívánok adatokat megosztani róla.

De gyanítom, hogy nagyvonalakban ez mehet mindenütt, vagy a legtöbb helyen, főleg az eddigi hozzászólások alapján. :(

2017. márc. 6. 22:12
 5/12 A kérdező kommentje:
Ami számomra nagy tanulság és Neked is javaslom, ha tényleg most kezded a „C”-t, hogy az iskolával majd az oktatóval beszéld meg előre, hogy hány órát terveznek leoktatni szándékaik szerint a kötelezőkből (aminek nézz utána előre), és a vezetési kartonon csak a ténylegesen levezetett órákat írd alá! Ez az egy eszköz van a kezedben. De az ott van!
2017. márc. 6. 22:13
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
Nem értem ezen miért kell problémázni, az oktató nem küldene vizsgára ha azt látná, hogy nem vagy alkalmas a vezetésre. Inkább örülj neki hogy hamarabb megvan a jogosítvány. Hidd el, akkor sem tanulnál meg jobban vezetni ha levezetnéd az összes előírt órát. Nem az órákon fogsz megtanulni rendesen vezetni, hanem majd önmagad a forgalomban.
2017. márc. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mert az oktatódnak írni kell a km-t, vagyis elszámolni vele, ami egy főre van meghaározva. Ezt egyik másik emberrel megtudja oldani kereten belül, de van, hogy a harmadikkal már nem, ott kell a több idő vagy több km. Ezért játszanak, hogy akinek megy a dolog, ott nem nyomatják le mindet, hogy maradjon idő és km, amit máshol feltud használni. Én mikor B-ből vizsgáztam, vagy 10 órát vezettem, már tudtam vezetni, céges telephelyen rengeteget mentem a kocsikkal, beálltam, kiálltam, megfordultam, felálltam a treppre, megpakolták a kocsit, leálltam vele, stb, tehát nem volt gond a kocsi kezeléssel, iránytartással, pedálok kezelésével, forgalommal. Kifizettem az órát természetesen, de nem vezettem le. Ez C-nél is így van, C-ből 3 órát mentem, és utánna vizsga.
2017. márc. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én most jutottam el a forgalomban való vezetésig, de szintén ugyanez, még a számok is pontosan stimmelnek, az óradíjat leszámítva.
2017. jún. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

én szinte 0 személyautós tapasztalattal mentem C kategóriára, mert alapból utálok személyautót vezetni


nekem minden papírforma szerint ment, én levezettem az összes órát, rutinnál még egy plusz órám is volt, mert a balra-jobbra hátra rámpa mellé tolatás nagyon nem ment


a vizsgám meg jobban sikerült mint a személyautós :))

2017. nov. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Ez elég felháborító és minden mentség nélkül. Attól ,hogy valaki tud vezetni még nem azt jelenti, hogy közlekedni is.

,,a pénz az úr,,

2018. jún. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!