Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan kell helyesen megtartan...

Hogyan kell helyesen megtartani a sávot?

Figyelt kérdés
Az úttartás technikájára lennék kíváncsi. Első órám volt a forgalomban, érdekelne hogy nektek hogy megy ez?
2017. márc. 16. 17:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A kormány segítségével. Bocsi de erre nincs más válasz. Majd belejössz.
2017. márc. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Nem igazán tudok válaszolni a kérdésre.


A két fehér vonal között közlekedj nagyjából középen, a kátyúk kerülgetésével. Kerülgetés során pedig figyelj a többi közlekedőre.

2017. márc. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első óra után ez ne legyen probléma, teljesen természetes, hogy még nem ment.

Fokozatosan fog javulni, gyakorolni kell.

A figyelés és a megfelelő kormányzás elméletben nem gyakorolható, de megvan az elméleti oktató szövege.

Pl a figyelés folyamatos pásztázást jelent, nem egy pontot figyelsz (kezdetekben jellemző, hogy csak az autó elött lévő útszakaszt figyeli a tanuló)

Végig kell vezetni a tekintetet azon az úton, ahol az autó haladni fog, a kormányt ennek megfelelöen kell mozgatni, és folyamatosan ellenőrizni az autó helyzetét.

Távolba nézel, az autó elé nézel, megnézed mennyi a hely az autó elött balról a terelövonalig, jobbról az út széléig, ugyanezt tükörből is -mindezt egy pillanat alatt felméred, és ha szűkséged korrigálsz.

Leirva sokkal bonyolultabb, mint a gyakorlatban, egy idő után már érezni is fogod, hol vagy a sáv közepén.

2017. márc. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy szabályzórendszernek kell lenned.

A kezed és a kormány a beavatkozó szerv és a látásod a visszacsatolás. Ha látod, hogy a sáv valamelyik széle felé közelít az autó, akkor ennek megfelelően beavatkozol és fordítasz a kormányon az ellenkező irányba. Fontos a megfelelő időállandó választása, mert ha túl gyors a beavatkozás, akkor oszcillálni fogsz a sáv két széle között, ha túl lassú, akkor pedig átsodródsz a másik sávba.

2017. márc. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bár mindjárt 800 ezer km-t levezettem, de én is emlékszem rá, hogy először nekem sem ment ez a dolog annyira, mint amilyen egyszerűnek tűnik. Kanyarodás után alig tudtam egyenesbe rakni az autót első óráimon :) Ezt nem lehet elmagyarázni, tényleg csak érezni lehet, ez az, amikor azt mondják, hogy "már érzed az autót". Szóval csak gyakorolj, menni fog az.
2017. márc. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!