Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ezeken a helyzetekben helyesen...

Ezeken a helyzetekben helyesen ismerem a kreszt?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Összeszedtem pár kérdést a megállás/várakozás témakörében. Csináltam képeket is amiket a megadott kérdés mellé belinkelek.

A válasz adást megpróbáltam a felosztásokkal megkönnyíteni 1/A, 1/B stb..


1,


Az tiltó tábla az úttestre vonatkozik.


Járdára - részben vagy teljes terjedelemben - csak akkor szabad állni, ha a következő feltételek mindegyikének eleget tud tenni.

- jelzőtábla/útburkolati jel megengedi a megállást

- a jármű a járda szélességének legfeljebb a felét foglalja el

- a gyalogosok közlekedésére legalább 1,5m hely szabadon marad

- a jármű tengely terhelése az 1000 kg-ot nem haladja meg


És mi a helyzet az útpadkával? Ezeken a helyeken meg szabad állni?


[link]



[link]


Előbbinél nincs füves terület, utóbbinál viszont van. Járdának nem járda, úttestnek nem út test.

Az útpadka fogalma:

útpadka: az útnak az út test mellett lévő útburkolattal el nem látott része


"Az önkormányzatok saját hatáskörben általában megtiltják a tulajdonukban lévő zöldterületen, közterületi zöldfelületen lévő gyepfelületen a megállást. Kivétel a gyephézagos és gyeprácsos felület."


Kérdések

A,Honnan tudhatom, hogy épp tilt vagy megenged az önkormányzat?

B, Ha útpadkán állok meg és fizetős zónában vagyok, akkor fizetnem kell, vagy a parkoló jegy csak az úttestre és/vagy az erre kialakított parkolási helyekre vonatkozik?


2,

Ez a rózsaszín valamit minek nevezik? Oda fel lehet állni? Se nem úttest se nem járda. Fekvőrendőr? Ezzel kapcsolatban sem ír semmit a kresz.


[link]


3,

Ezen kívül más szabályt nem tudok kétirányú forgalmi útra: "ahol a jármű és az úttesten lévő záróvonal vagy a jármű és az úttest másik szélén álló jármű között legalább 3m széles hely nem marad tilos megállni".

Nincs tiltó tábla, nincs záróvonal. Az úttest másik széléig mérve meg marad a 3 méter hely. A másik oldalra értelemszerűn már nem lehet megállni, de az egyik oldalon megállhatok.


Kicsit bizonytalan vagyok de elméletileg megállhatok szerintem. Általában a kétirányú forgalmi utakon külön kiszokták jelölni, hogy hol lehet megállni de nem árt tudnom a munkám miatt, hogy ha nincs segítség, akkor megállhatok-e egyéb helyen is.

Sok szűk kétirányú utcában is sokszor meg kell várni amíg elhalad a szembe forgalom, hogy utána kikerülhessem a parkoló kocsi oszlopot.


Ezeken a helyeken az úttesten megállhatok?

A, Itt külön van parkolásra kijelölt hely, de nincs úttestre vonatkozó tiltó tábla!

[link]


B,

[link]


C, Itt nincs záróvonal, az úttest másik széléig mérve meg marad a 3 méter hely.

[link]


Nagyjából most ennyi :)

Köszönöm a segítséget!



#jogosítvány #KRESZ #megállás-várakozás
2016. júl. 8. 16:34
 1/2 Alex Fly ***** válasza:
Az A és B helyeken nem állhatsz az útkereszteződés közelsége miatt. A C helyen emiatt nem tilos. A 2. pontban említett fekvőrendőr szintén az útkereszteződés miatt tiltott zóna...
2016. júl. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Érdekes kérdések, ssjnos telefonról pötyögve nem nagyon tudok részletekbe menöen írni, de már az első kép is tanulságos, az ott várakozó autó nem a padkán áll, az inkább zöldövezet - akkor is az, ha nem zöld
2016. júl. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!