Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Vett már vki külföldről autót...

Vett már vki külföldről autót külföldi rendszámmal?

Figyelt kérdés

Pl. angliából, ami cseh rendszámú(Tulajdonos magyar)

Ez az én esetem, de hasonló helyzetek érdekelnek. Mi volt az eljárás, hogyan történt a vétel?



2017. ápr. 8. 01:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Magyar állampolgár cseh rendszámú autóval, vagy cseh állampolgár de magyar származású? Netán van cseh címe és a nevén van az autó?
2017. ápr. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát ez esetben semmi köze nincs Angliához az autónak, a te szemszögedből. A tulajjal kell intézd a dolgokat. Kicsit érdekes lesz elintézni, hogy Csehországban ki legyen vonva az autó a forgalomból, ha az autó Angliában van.
2017. ápr. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Van cseh címe és nevén van az autó. Ha haza megyek vele cseh rendszámmal otthon forgalomba tudom helyezni vagy előtte mindenképp cseh országban kell ki vonni a forgalomból?
2017. ápr. 8. 13:51
 4/5 anonim ***** válasza:

Na szóval, ha van a fickónak cseh címe és a nevén is van, akkor ugyanaz,mintha egy csehtől vennéd, Angliának semmi köze hozzá.

Megvásárolod két nyelvű adásvételivel, ha az eladó nem akarja megcsinálni a kivonást, akkor - mivel Csehország uniós tagállam - ezt elvégzik a magyar okmányirodában.


Minden ugyanúgy történik, mint bármelyik unióból behozott jármű esetén.


(Mi az ami nem mindegy?

Helyet cserélni, vagy csehet herélni.)

2017. ápr. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Erre voltam kíváncsi h akkor otthon is kitudom vonni forgalomból tulaj nélkül, és majd beíratni otthoni rendszámmal
2017. ápr. 8. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!