Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mi van ha külföldi állampolgár...

Mi van ha külföldi állampolgárnak adom el a kocsim de nem íratja át? Illetve a kocsi törött de nincs kivonva forgalomból, ha bemegyek az okmányirodába az adásvételivel, rendszámmal meg törzskönyvel ki vonják végleg a forgalomból?

Figyelt kérdés

2015. júl. 2. 21:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez három dolog.


Ha külföldinek adod el nem mindegy, hogy uniós tagországba vagy az unión kívülre viszik.

Ha az unión kívülre viszik, akkor az adásvételivel a forgalmival és a rendszámmal besétálsz az okmányirodába, és leadod a rendszámot. A forgalmit visszaadják kilyukasztva, a vevő azt megkapja, és máris válthat ki export ("Z") rendszámot. Záhonynál ki se engedik magyar rendszámmal.

Az unió területére eladott autónál ezt nem kell megtenni, mert egységes az ügyintézés, de ha félsz attól, hogy nem íratja át az új tulaj, akkor megteheted a fentieket.


Az autód hiába törött, ha nincs bontási igazolásod, akkor nem vonják ki véglegesen a forgalomból, csak max. 6 hónapra ideiglenesen.

2015. júl. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az érdekel engem ha eladom ennek a szlovák palinak és nem írja át de én odaadom neki a lyukasztott törzskönyvet meg a forgalmit utána nekem nem lesz semmi közöm hozzá (végleg megszabadulok tőle)?
2015. júl. 2. 22:11
 3/5 anonim ***** válasza:

akkor érdekes, ha nem adod le a rendszámot, és úgy nem írja át...akkor amíg létezik a kocsi, te fizeted az éves adóját...

ezért kell vagy átíratni, vagy kivonatni....

2015. júl. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"nem írja át de én odaadom neki a lyukasztott törzskönyvet meg a forgalmit"


Ha már kilyukasztott forgalmid van, akkor leadtad a rendszámot és átmenetileg kivonták a járgányt forgalomból. Utána már semmi közöd hozzá, eladtad. A vevő ha nem akarja, nem honosítja, neked semmi hátrányod nem származik belőle.

Visszafelé is ugyanaz: ha behozol kintről egy autót, akkor nem kötelező forgalomba helyezni, akár ott rohadhat el az udvarodon.

Nekem is itt bomlik az udvarban egy szlovén autó...

2015. júl. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szóval szeretnéd úgy kivonni forgalomból az autót, hogy ne kelljen leadni a bontóban, ugye? Ahhoz jobb az ukrán vevő.

:D

2015. júl. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!