Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen előnyei/ hátrányai...

Milyen előnyei/ hátrányai vannak a tárcsaféknek biciklin a gumis fékhez képest?

Figyelt kérdés

Biciklivásárlás előtt állok, jelenleg egy gumis fékes biciklim van. Próbálgattam bicikliket, jobban tetszik a tárcsafék, mert jobban fog és kiszámíthatóbbank tűnik.

Szeretném a véleményeteket kérni, hogy menyik jobb és miért? (Tartósság, fékhatás, ár, stb)

A válaszokat előre is köszönöm!



2017. ápr. 10. 18:02
 1/4 Alex Fly ***** válasza:

Milyen az a gumis fék?

Az elterjedt V-fékkel szemben előnye, hogy jobban adagolható és független a felni állapotától. Hátránya inkább technológiai jellegű: nem minden kerékpárra szerelhető fel.

2017. ápr. 11. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Biciklis forumokon van egy csomo leiras elonyrol hatranyrol.......nezz utana ott mindent megtudsz!

En csak annyit tennek hozza hogy atlagis felhasznalasra teljesen felesleges ilyet venni!Egy jobb v -fék bőven elég ha csak nem akarsz egyfolytában downhillezni......

2017. ápr. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A tárcsafékben jellemzően tovább bírja a betét, cserébe drágább is. Árban kb. az azt kapod, amiért fizetsz elv érvényesül: az olcsóbb bovdenes tárcsafékek átlag V-fék árban vannak, de nem is nyújtanak jelentős pluszt. A hidraulikus tárcsafékek drágábbak, de jobbak is. Ha megengedheted magadnak és jobban fekszik, sztem vegyél nyugodtan tárcsaféket, megbánni nem fogod. Az én bringámon Alhonga bovdenes tárcsafékek vannak, 7000-be került darabja, teljesen meg vagyok velük elégedve.
2017. ápr. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tárcsafék előnyei függetlenül attól, hogy mechanikus, vagy hidraulikus: vizes, sáros időben sem csökken a fékhatás, nem rongálja a felnit a betét és a kerék közé kerülő szennyeződés. Na meg nincs idegesítő nyikorgás. Ha sérül a kereked, pl küllőd törik, vagy csak erős ütés éri a kereked és nyolcasod lesz, ez sem a tárcsafék működésére, sem a kerék szabad forgására nincs hatással, tehát el tud menni lábon a bringa, haza tudsz jutni. V féknél macerásabb, ott a deformált kerék beleér a fékbetétbe, ami lefogja a kereket.

A mechanikus tárcsafék fékerőben egy jobb V fékkel azonos hatásfokkal bír, ami átlag hobbibringásnak bőven elég. Ára nem vészes, a szerkezet pedig egyszerű, kevés a hibalehetőség.


A hidraulikus tárcsaféknél több a hibalehetőség, viszont hatékonyabb fékezést tesz lehetővé, precízebb, a fékerő jobban adagolható. Az ára nem csekély, de ez a fék átlag bringásnak szerintem felesleges. Ha nem mész komoly terepen, nincsenek nagy sebességkülönbségek, akkor a mechanikus tárcsafék bőven elég. A magam részéről mindenképp a tárcsaféket preferálom a leírtak miatt. Azt meg a használat jellege, meg a pénztárca dönti el, hogy abból melyiket érdemes választani.

2018. ápr. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!