Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyit köteles várni egy...

Mennyit köteles várni egy futárnak?

Figyelt kérdés

Hívott a futár, hogy itt van a ház előtt, mondtam neki, hogy 5 perc, és otthon vagyok. Olyan 3 perc alatt hazaértem, de a futár már sehol.

Mennyit kellett volna várnia?



2017. ápr. 18. 08:54
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Nem kell várnia. Neki nem csak a te csomagod van, hanem több is, és a munkaideje sem non-stop.
2017. ápr. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%

A címzett otthon van, és várja a csomagot. Aki majd jön, az nincs otthon.

Buszsofőr analógiával: aki integet az csak köszön, aki szalad az sportol, az utas a megállóban áll, és vár.

2017. ápr. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

"Mennyit kellett volna várnia?"


- Máris nyitom az ajtót!!!!

Nagyjából ennyit kell várnia. Amíg megtalálod a lakáskulcsot, és ajtót nyitsz.

2017. ápr. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
Neki kell mennie egy nap több címre, mondjuk legyen 20. Ha minden címen megvárakoztatják "csak" +5 percre, akkor az összesen +100 perc, vagyis több mint másfél óra elpazarolt idő.
2017. ápr. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De a futár mondta, hogy vár 5 percet.
2017. ápr. 18. 09:51
 6/10 A kérdező kommentje:

De mégis elment.

Ezt nem értem...

2017. ápr. 18. 09:52
 7/10 anonim ***** válasza:
33%
Dolgozd fel. Amúgy miért nem hívtad vissza?
2017. ápr. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%

Elvileg otthon kellett volna várnod, gyakorlatilag neki kézbesítenie kellett volna a csomagot, nem hatóságot játszania. Ha most visszaviszi és egy másik futárral kell más napon elvitetni, te meg reklamálsz a cégnél, hogy miért nem várt meg, az nem vet jó fényt a cégre sem. Ilyenkor esélyes, hogy fenéken billentik a futárt.

De ha soha többé nem keresed a céget, mert megveszed mástól ugyanazt a terméket, akkor sem jártak jól.


Egy kérdés: csak egyszer telefontált a futár? Amikor már ott volt? Mert normális futárok előtte negyed-fél- vagy egy órával fel szoktak hívni, hogy mikorra várható, hogy odaérnek. És ez működni is szokott.


Szerintem nyugodtan hívd fel a céget, hogy a futár nem érkezett meg, kéred, hogy küldjék újra a terméket. Vagy senkit ne hívj, hanem rendelj mástól.

2017. ápr. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
29%

Én ezért nem rendelek futár cégen keresztül semmit.

Aki dolgozik az nem tud egész nap otthon ülni és a futárt várni.

Küldjék el postán,ha nem vagy otthon beviszik a postára és amikor időd engedi bemész érte.

2017. ápr. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

ma 12:55

A futárnál is lehet azt csinálni, hogy ha nem tudod a csomagot átvenni, akkor az értesítő cetlivel amit a futár ott hagy, rá van írva a depo címe, ahová bemehetsz, és személyesen is átveheted a csomagodat.

2017. ápr. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!