Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Megbüntettek 10. 000 forintra...

Megbüntettek 10. 000 forintra de nincs állásom és ebből kifolyólag jövedelmem sem már több hónapja, akkor is köteles vagyok befizetni?

Figyelt kérdés

2016. jan. 4. 16:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen.

Vagy kiválthatod két nap közérdekű munkával, vagy 5000/napjával leülöd.

2016. jan. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen.


Kérdés, ki "büntetett" meg?


Rendőr, közterület-felügyelő valamilyen közlekedési kihágásért? Mert akkor a szabálysértés bírság ledolgozható közmunkában, vagy akár börtönbe is vonulhatsz.


Ha egy tömegközlekedési cég pótdíjazott, akkor az polgári tartozás. Nem lehet ledolgozni vagy leülni. A fizetési kötelezettséged az elévülésig megmarad.

2016. jan. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Nem mentség a fizetés alól, én azt sem tudom ez hogy jutott eszedbe. Be kell fizesd vagy más módon megtéríteni ahogy leírta az #1 válaszoló.
2016. jan. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ki büntetett meg és miért? Második válaszolónak van igaza.
2016. jan. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#2.

Igazad van, nekem eszembe sem jutott hogy esetleg nem hivatalos szerv büntette meg.

Annyiban módosítanám a válaszod, hogy nem hogy megmarad, hanem nő - eleinte a kamatokkal, aztán a vége az lesz, hogy bíróságra viszik, végrehajtás lesz belőle, és nem 10 000, hanem a sokszorosát fogja bukni.

2016. jan. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Rendőr büntetett meg, köszönöm a válaszokat.
2016. jan. 5. 07:48
 7/9 anonim ***** válasza:
Ők könnyen be fogják rajtad hajtani! :)
2016. jan. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
"Rendőr büntetett meg" - Akkor a behajtás nem játszi. Fizetsz vagy ledolgozod/ leülöd.
2016. jan. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk ahhoz kell egy lelki világ, hogy fizetés helyett valaki leüljön 10.000HUF-ot...
2016. jan. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!