Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A jogsim 10 éve lejárt. Most...

A jogsim 10 éve lejárt. Most szükségem lenne rá, szeretném megújítani. Lehet-e ezt megtenni úgy, mintha csak épp most járt volna le vagy bizonyos idő n túl ez már nem megy?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 29. 22:42
 1/3 Angelo84 válasza:
71%

Elvileg nem évül el a KRESZ-, rutin- és forgalmi vizsga letétele. Ami elévül, az az orvosi alkalmasságod. Ezt körzeti orvosnál meg tudod újítani, utána elmész okmányirodába, és fénykép, stb, x időn belül pedig kapod a jogosítványt. Nyilván mindennek ára van, nem tudom mennyi most pontosan az alkalmasságra és magára az új okmányra kifizetendő összeg, de a kettő összesen olyan 10 és 15 ezer forint között mozoghat.


Olvastam egy fórumon, hogy valaki 15 év lejárat után kérvényezett új jogosítványt, és semmiféle különbözeti vizsgát nem kellett lerakjon kötelezően. Mellesleg, ha józanul végiggondolod, van akinek van jogsija, de nem is vezet egyáltalán, mert nincsen szükség rá, ezt senki nem fogja ellenőrizni, tehát gyakorlatilag ugyanabban a cipőben jár egy ilyen ember, mint te, csak ő mindig elment orvosi alkalmasságát bizonyítani a jogsi (okmány) lejártát követően, és közben tényleg lehet, hogy már 20 éve nem vezetett.

2017. ápr. 30. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jól írja az első, minek kell lepontozni. Csak orvosi alkalmassági kell és mehet az okmányirodába, onnan meg kiküldik.

Nem tudom, hogy 10 éve autóban se ültél-e, de ha utas sem voltál akkor ha megjön a jogsid utána kicsit gyakorolj azért. Nem a rutin miatt, hanem mert 10 év alatt az emberek közlekedésviselkedése is változik.

2017. ápr. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hasznos válaszokat, magam is így gondoltam csak jól jött a megerősítés!☺
2017. máj. 1. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!