Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogosítvány nélküli hajózásnak...

Jogosítvány nélküli hajózásnak milyen jogi következménye lenne, ha elkapnának?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy a 10LE motor helyett vennék egy 50LE motort papírok nélkül, aminek megint csak jogi következménye lehet, de mivel birsággal sújtanak rendőri intézkedés során. ?

Az oktatós menj jogsira stb jó indulatu duma nem érdekel köszönöm!



#jogosítvány nélküli hajózás #hajó vezetés
2017. máj. 10. 14:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Hol akarsz 50 lovas motorral vigéckedni? Dunán?
2017. máj. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem vigéckedni akarok, csak egy normális tempót diktálni.Egy nagy V motorcsónakom van ami a 10-es motorral megy max 4km/h tempóval.Egy faluig mire lehajózok lemegy a nap.Viszont évi 2/3 hajózás miatt nem akarok jogsira menni plusz nem beszélve az új motor hozzá papirozásáról.jahh és másik hajót sem szeretnék.És kérdésedre a válasz a Dunán "vigéckednék"
2017. máj. 10. 16:53
 3/4 anonim ***** válasza:
Attól függ. Pár tízezer forint, ha csak úgy kiderül. Ha baleset okán derül ki, akár börtönt is kockáztathatsz. És ehhez elég, ha más hülyesége miatt történik a baleset alapvetően, csak hát a hajód műszaki paraméterei nem stimmelnek és hozzájárulhatnak a baleset bekövetkeztéhez vagy súlyosbodó következményeihez. Szóval gondold meg, mert optimális esetben tényleg nem nagy ügy a bírság - csak ha valami félremegy, elszúrod az életedet egy ilyen aprósággal.
2017. máj. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Amúgy a baleseti tényezőkre én sem gondoltam, mert nagyon óvatos ember vagyok, de a baj bármikor megtörténhet és ezért valóban mérlegelendő a tervem.
2017. máj. 11. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!