Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Értelmi fogyatékos embernek...

Értelmi fogyatékos embernek hogy lehet jogosítványa?

Figyelt kérdés
Ismerek ilyen embert, az anyja is fogyatékos, kisegítőbe járt, a gyerek is, bár nincs kimondva, csak rá kell nézni. Köztudott, hogy az érettségijét is úgy vették, minden munkára alkalmatlan. Kérdem én, hogy kaphatott jogosítványt? Azt is vehették neki? Azért az nem kis felelőtlenség volt a vizsgabiztos részéről, ha valóban vették.

2017. máj. 13. 16:46
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
Attól még lehetséges, hogy tud biztonságosan vezetni.
2017. máj. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hidd el, az ki van zárva.
2017. máj. 13. 16:57
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Tudod a pénz és ha tróger elvtelen megvehető tré emberek találkoznak abból csak rossz sül ki . Amikor 20 éve elkezdtem a tanfolyamot , sok link ostoba arc is volt de csajok is akik féltek a vezetéstől és alig jártak be oktatásra . Láss csodát mind átment elsőre az összes tárgyból és sikeres vizsgát tettek ... Amikor 3szor vágtak meg vezetésből , az oktató azt mondta ne vegyél több órát , mindenki lefizeti a biztost , ez a megoldás . Ezt a mocskot támogatta szavazat szerzés és lerombolás miatt a szoci kormány aki 2008tól nem tette kötelezővé a 8ált elvégzéséhez . Ezt senki józan eszű ne feledje .
2017. máj. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát tudtommal a suliba való beiratkozást nem tiltja neki semmi, kérdés, hogy hogy ment át az orvosi vizsgálatokon, ott azért csak észreveszik az ilyesmit, ha valóban durva a helyzet.
2017. máj. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Attól függ mi az a fogyatékosság, mert ez egy tág fogalom.

Vannak helyzetek amiben lehet ugyanúgy jó mint minden más ember.

De az is lehet hogy a jogsiját is megvették neki pontosabban úgy hogy lefizették az egész autósiskolát vizsgabiztossal együtt hogy mégis teljesen hivatalos legyen neki minden, de azért ezt sem tartom annyira valószínűnek hogy ez így lehet, attól lehet még tud jól és biztonságosan vezetni amihez nem kellett lekenyerezés. Sok esetben az egészséges emberek nem tudnak jól és főleg biztonságosan vezetni.

Ha óvatos az illető akkor szerintem jogosan van jogosítványa.

2017. máj. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
23 éve vezetek, pár száz ezret levezettem, és hidd el, gyakran van olyan érzésem, hogy a fogyatékosok köztünk vannak, és közlekednek. (és ezt nem az ártatlan jóindulatú fogyatékosokra értem.)
2017. máj. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igy ahogy irják előttem. Az is fogyatékos és veszélyes aki bemagolja a teszt kérdéseket és nem megtanulja.
2017. máj. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Alex Fly ***** válasza:
100%

Attól, hogy valaki értelmi fogyatékos, még alkalmas lehet a járművezetésre. Majd az alkalmassági vizsgálaton eldöntik.

Egyébként meg rengeteg, épelméjű ember ül volán mögött, aki maximum az ipari áram vezetésére alkalmas, a forgalomban való közlekedésre nem.

2017. máj. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

>Értelmi fogyatékos embernek hogy lehet jogosítványa?


Én is nagyon gyakran tűnődöm ezen, BP utcáin közlekedve.

2017. máj. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!