Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan definiálnád a parkolás...

Hogyan definiálnád a parkolás szót?

Figyelt kérdés
A KRESZ-ben várakozást említenek. A parkolás szó megegyezik ezzel vagy más? Ha más, amiben tér el szerintetek?

2017. máj. 18. 20:53
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
56%

"A kérdező kommentje:


Nyilván mindenhol lehetnek saját szabályok, de ha pl azt írják, hogy 30 perc ingyenes parkolás az nem ugyanaz, mintha azt írnák, hogy 30 percen belül ki kell hajtani a sorompón."


Mert nem is kell 30 percen belül kihajtanod! Ha 30 percen belül kezeled a jegyedet, akkor nem kell fizetned semmit.


"És ha mondjuk van egy fizető autómata az adtott területen belül, az honnan tudja, hogy mikor fogunk kihajtani fiztés után?

Nyilván a fizetés után 0 időn belül ez képtelenség."


Nem kell "0 időn belül" kihajtani, általában 15 percen belül kell elhagynod a parkolót, mert ezután már nem tudsz kihajtani.


Minden bejáratnál ki vannak írva érthetően a szabályok.

Ezek nem bonyolult dolgok, kivéve a szellemi fogyatékos vagy.

2017. máj. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Na ez a mondat nem igaz:

"Nem kell "0 időn belül" kihajtani, általában 15 percen belül kell elhagynod a parkolót"


Én tudok egy olyan helyet ahol ha bedugod a jegyed a fizető autómatásba és fizetsz (vagy pedig ha az ingyenes időn még belül vagy, akkir kiírja, hogy kihajthatsz) és 3 percen a sorompónál a kiengedő gép aztírja, hogy menjek vissza fizetni.


Ez a nonszensz szerintem.

Úgy hirdetik magukat, hogy "x perc ingyenes parkolás". Az ÁSZF-ben nyilván benne van, hogy annyi időn belül kell kihajtani.

Ilyenkor mit csináljon az ember? Várjon a fizető automatánál mire letelik az idő és ki tudja fizetni a díjat (mert előtte természetesen nem lehet) és utána hajtson ki?


Na itt jön képbe a parkolás szó definiálása. Hiszen azzal hogy bedugtam a jegyemet a fizető automatába én jelzem hogy befejeztem a parkolást és tényleg a lehető legrövidebb időn belül megpróbálok kihajtani a sorompón. A kérdéses mondtaban a parkolás szerepel, ez a mondat ilyen szempontból szerintem félrevezető. Az ÁSZF-ben valószínűleg a kihajtás időpontja szerepel.

2017. máj. 20. 10:00
 13/29 anonim ***** válasza:
78%
Ha nem troll vagy, akkor értelmi fogyatékos. Sajnálom. Én nem küzdök tovább veled. Jelentsd fel a céget. Aztán majd a perköltséget is fizetheted.
2017. máj. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

"Én tudok egy olyan helyet ahol ha bedugod a jegyed a fizető autómatásba és fizetsz (vagy pedig ha az ingyenes időn még belül vagy, akkir kiírja, hogy kihajthatsz) és 3 percen a sorompónál a kiengedő gép aztírja, hogy menjek vissza fizetni."

- Ha ez így van, akkor ott valami hiba van a rendszerben, jelezd a cég ügyfélszolgálatán.

2017. máj. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

Nyilván jeleztem. A válasz az volt, hogy a parkoló autómata a fizetéskor (vagy nem fizetéskor, mert még ingyenes)

"nem is tud mást jelezni, mint hogy abban a pillanatban még kihajthat a jegyével"

Nem ad plusz időt.


Persze kihajtáskor nem lehet fizetni, onnan vissza kell menni a fizető automatához, ha addigra letelik az ingyens idő (vagy az éppen kifizetett keret)

Legalább egy paypassos kártyaolvasót raktak volna a kihajtó sorompóhoz.

2017. máj. 22. 11:41
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem ad plusz időt. - teljesen kizárt.
2017. máj. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Pedig így van.
2017. máj. 22. 11:45
 18/29 anonim ***** válasza:
És hol is?
2017. máj. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Budapest Airport Terminál parkoló. De valószínűleg az összes Budapest Airport-hoz tartozó parkolóban.
2017. máj. 22. 14:50
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
A parkolási díj megfizetése után 10 perc áll rendelkezésére, hogy gépjárművével további díjfizetés nélkül elhagyja a parkoló területét. Kérjük, hogy jegyét a parkoló kijáratáig szíveskedjék megőrizni, mivel a kijárati sorompó kizárólag érvényesített jeggyel nyitható.
2017. máj. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!