Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan definiálnád a parkolás...

Hogyan definiálnád a parkolás szót?

Figyelt kérdés
A KRESZ-ben várakozást említenek. A parkolás szó megegyezik ezzel vagy más? Ha más, amiben tér el szerintetek?

2017. máj. 18. 20:53
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

Akkor próbáld ki. Bár ha tényleg kellett fizetni, akkor lehetséges, hogy van 10 perc, de ha bedugod a jegyet és azt mondja, hogy kihajthatok fizetés nélkül, akkor tuti nincs 10 perced.

Ilyenkor azt teheted ha biztosra akarsz menni, ohgy vársz amíg lejár az ingyenes idő és utána tudsz fizetni.

2017. máj. 22. 15:04
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

Tűvé teszem a netet a 30 perces reptéri ingyenes parkolásért, de csak 5 perc türelmi időt látok.

Ha 5 percen belül kihajtasz, akkor azért nem kell fizetni. Valami nagyon nem kerek.

2017. máj. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként teljesen logikos, ha a 30 perc ingyenes parkoláshoz nem adódik hozzá még plusz idő.

Ez esetben a türlemi idő nem 1-15 perc pluszban, hanem kaptál 30 perc parkolóhasználatot grátisz.

2017. máj. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
Én nem írtam, hogy 30 perc ott az ingyenes parkolás, valamit nagyon félreértelmezel.
2017. máj. 22. 15:17
 25/29 anonim ***** válasza:

Lehet, de ezt te írtad:

Nyilván mindenhol lehetnek saját szabályok, de ha pl azt írják, hogy 30 perc ingyenes parkolás az nem ugyanaz, mintha azt írnák, hogy 30 percen belül ki kell hajtani a sorompón.

2017. máj. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Igen, de az csak egy példa volt.

Bár már nagyon eltértünk az eredei kérdétől, de nekem az a bajom, hogy a fizető automatánál akartam fizetni (előtte nem is olvastam a szabályokat, utána kerestem meg.) Az kiírta, hogy kihajthatok fizetés nélkül, majd a soromphoz érve nem tudtam kimenni, mert akkor írta ki, hogy mostmá fizetni kéne. (Az előttem lévő autó is visszatolatott) Na ezt nem tartom korrektnek. Egyszer ha kiírja az autóamta, hgoy mehetek fizetés nékül, akkor legyen már 3 perc elhagyni a területet.

2017. máj. 22. 15:40
 27/29 A kérdező kommentje:

A bud.hu oldalon pedig ez szerepel:

"A 2. Terminál Prémium Parkolójában és Terminál Parkolójában 5 percig díjmentes a parkolás a jegy érvényesítése nélkül, naponta maximum kétszer, beleértve bármely parkolónkba történő behajtást."


Persze tistzában vagyok vele, hogy ez nem az ÁSZF, és a pontos szabályok le vannak írva valahol, de ez a kijelentés akkor sem igaz ebben a formában.

2017. máj. 22. 15:42
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

De te is nagyon messze vagy már a kérdésedtől.

Azt nagyon gyorsan megválaszoltuk. A fizetős parkolókban a várakozási időn a behajtástól kihajtásig eltelő időt kell érteni.

Semmi köze sincs a KRESZ-hez.

Annak alapján a reptér ötperces türelmi ideje csak megállásnak számít, ami a kiszálláshoz szükséges.

2017. máj. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

Na most akkor tegyük végre helyre a dolgot.

Most mennyi volt az az ingyenes idő, amivel gondod van?

5 perces esetén semmi automata, meg jegy meg egyebek. Kiszáll az utasod, s már mész is kifelé.

Bőröndök kiszedésére sem nagyon jut idő.

A 30 percesre meg azt írod, hogy csak példálóztál.

Tök mindegy, az automata mit ír.

Ha 10 perc a türelmi idő, s 16 óra 00 percig fizettél, akkor 16 óra 9 perc 59 másodpercig mehetsz ki.

2017. máj. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!