Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyit fizetnétek, hogy...

Mennyit fizetnétek, hogy sikerüljön a vizsgátok?

Figyelt kérdés
2010. máj. 17. 10:04
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:

Már kétszer buktam forgalomban minden ok nélkül és ma az oktatom felajánlotta, hogy "segít", hogy a következő, szerdai vizsgám sikerüljön. Kiderült, hogy már elsőre is fizetnem kellett volna, mert azok a vizsgáztatók akik jönnek vizsgáztatni több mint a 80%-uk csak a pénzre megy.

Tudom, hogy elítélendő és életveszélyes, de ha nem lennék tisztában a vezetési képességeimmel akkor nem is tenném meg, de úgy, hogy tudok vezetni, de csakazért is megbuktatnak a pénz miatt így úgy döntöttem, élek a lehetősséggel mert nem olcsó mulatság így sem már x kötelező plusz órákat venni és a 11 ezer Ft-os vizsgadíjakat folyton befizetni. Természetesen csak akkor teszem meg, ha az oktatóm jelzi felém, hogy most megint kifogtam egy ilyen vizsgáztatót.

Szóval a kérdés az lenne, hogy mennyit szokás fizetni a vizsgáztatónak? Ti mennyit adnátok?

2010. máj. 17. 10:04
 2/25 anonim ***** válasza:
69%
hogy ha normálisan vezetsz minden hiba nélkül, akkor alapból nem buktathat meg. ha meg pénz kell neki, akkor jelentsed a közlekedésfelügyelet felé, elvileg kaptál egy tájékoztatót hogy ilyen esetben mit kell tenni.
2010. máj. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
57%
Kérdezd meg az oktatódat, velem annak idején közölte a "tarifát". 1999-ben szereztem a jogsit, akkor 8000 Ft-ot kellett adni a vizsgáztatónak. Érdekes volt, mert már a legelső alkalom előtt mondta, hogy ha ilyen típusú vizsgáztató van, akkor úgyis csak ezzel mehetek át, és aztán tényleg kifogtam egy ilyet, és attól kezdve a vizsga "játék" volt, vezetés közben az oktatóm végig mondta nekem halkan, hogy mit csináljak (pedig tudtam volna), gondolom, azért, nehogy a végén reklamáljak, hogy pénz nélkül is levizsgáztam volna.
2010. máj. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim válasza:
62%

sajnos ez ma már így megy

nem egy ismerősömet engedték át úgy, hogy a gyakorlata nem volt meg hozzá, csak a pénze

2010. máj. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Mondom, hogy ha a vizsgáztatóról tudjuk (mert az oktató mindet ismeri), hogy nem a pénzre megy, akkor nem fogok fizetni.


Az, hogy kérdezzem meg az oktatót... Megkérdeztem. Azt mondta erre nem válaszol, mert így se szabadna erről beszélnie, nemhogy összegeket is mondania.

Egyik ismerősöm 15-ezret adott.

2010. máj. 17. 10:26
 6/25 anonim ***** válasza:
45%
Éedekes,hogy én megtanultam vezetni és át is engedtek mindenféle csúszópénz nélkül.Ha jó vagy,akkor átengednek és kész.Azt meg ne te döntsd el,hogy tudsz-e vezetni.
2010. máj. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
71%
Jesszus, ezt nem hiszem el!!! Komolyan ilyen emberek vizsgáztatnak??? Soha többé nem merek kimenni az utcára...
2010. máj. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
51%
Nekem 8plusz órát kell vennem forgalomból, ami nem kevés, de így biztos vagyok benne hogy saját erőből át fogok menni. Ha mégis megbukom, nem fogom annyiban hagyni. Szerintem amúgy azon is múlik hogy milyen az oktató. Szerintem a tiéd nem igazán tisztességes. Lehet összejátszik a vizsgabiztosokkal. Így neki is lesz pénze a sok plusz órából amit venned kell, végül meg a vizsgabiztos is megkapja a pénzét. Megkérdezted a vizsgabiztost hogy miért húzott meg? Biztos volt oka azon kívül hogy nem kapott kenőpénzt.
2010. máj. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Nem én döntöm el, hogy tudok-e vezetni, te pedig légyszíves ne ítélkezz látatlanba.

Mondtam, hogy nem fizetek, ha nem muszáj.

3 oktató mondta már, hogy tudok vezetni, nem a te szavad alapján fogom felmérni a képességeimet.

Aki azt mondja, hogy ha tudok vezetni, nem bukhatok meg, akkor biztos, hogy az az ember nem került még ilyen helyzetbe, mert közölném, hogy nagyon nem így van.

2010. máj. 17. 10:39
 10/25 anonim válasza:
100%

Én évekig gyakorlati oktató voltam, és soha nem kértem és nem is adtam senkinek pénzt a sikeres vizsga érdekében. Ha mégis kér az oktató, fel kell jelenteni. Az ilyen esetek legtöbbször így zajlanak: Az oktató elkéri a pénzt a tanulótól, hogy majd odaadja a VB-nek (vizsgabiztos)de nem adja oda neki, hanem ha sikerül a vizsga megtartja, ha pedig nem, azt mondja hogy nem fogadta el. Így megy ez!

Nem véletlenül hagytam ott ezt a pályát.

2010. máj. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!