Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Létezik ideiglenes jogosítvány?

Létezik ideiglenes jogosítvány?

Figyelt kérdés

Megvan a jogosítvány,de a plasztik kártyát még nem postázták ki.Ebben az esetben van-e olyan lehetőség,hogy ideiglenes papírt kérek arról,hogy meg van a vezetői engedélyem? Sajnos temetésre kell menni de 120 km-re van és nagyon macerás, drága lenne tömegközlekedéssel utazni,nem mellesleg szállást is kellene keríteni.


Köszönöm!



2017. máj. 26. 15:19
 1/9 anonim ***** válasza:
63%

A legbiztosabb, ha most azonnal bemész a legközelebbi kormányablakhoz...ha bemutatod a papírokat, van esélyed..


indulj, járj szerencsével.

2017. máj. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
Asszem pénteken korábban zárnak.
2017. máj. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha első kiadásról van szó, akkor nem vezethetsz semmiféle papírral.

Cserénél pedig adtak a lejárt mellé egy írást arról, hogy folyamatban van a csere. A kettő együtt feljogosít vezetésre.

2017. máj. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor adnak ki ideiglenes papírt, hogyha új kategóriát csináltál, és ameddig nem érkezik meg az új, addig azzal vezethetsz.

Viszont az ideiglenessel tudtommal nem vezetheted az újonnan letett járművet, csak azt, ami addig is megvolt.

Ha abszolút friss jogsid van, akkor nem adnak ki ideigleneset, meg kell várni amíg megérkezik.

2017. máj. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Bár ez nagyon király...nem is értem,hogy miért nincs erre lehetőség,ha okkal igényelné az ember.Hisz,már jogosult vagy hogy vezess csak egy hülye kis kártyára kell várnod,holott igazolhatnád a rendőrnek egy fényképes a4-es papírral is...

2017. máj. 26. 16:23
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
8 nap az ügyintézési idő, ha személyes átvétellel kéred. elég rövidke, a régebbihez képest.
2017. máj. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
15%

Ennyi erővel akkor felesleges is plasztik kártyát kiadni, mert ott van egy A/4-es lap, amire ráírják, hogy vezethetsz, nem?

Én anno majdnem 2 hetet vártam arra, mire a jogsim kézbe kaptam, ahhoz képest nagyon is hamar megkapod.

Még jó, hogy nem várod el, hogy amint sikeres vizsgát tettél, rögtön az adataiddal kitöltött plasztik kártyát megkapd.

Szerintem teljesen rendben van, hogy ilyen az eljárás.

Felesleges lenne mindenkinek arra az egy hétre papírokat kiállítani.

2017. máj. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
hangsúlyozom: ha okkal igényli az ember...ahogy említettem,nagyon körülményes,drága és hosszú út lenne,ha tömegközlekedéssel mennénk.A párom,akinek a mamája temetésére megyünk pánikbeteg(vagyis örülünk ha a temetést kibírja,nemhogy még végig utazni a fél országot tömeggel körülvéve,hogy mire odaérünk rosszul legyen és teljesen kimerüljön,ha boltba alig bír elmenni).
2017. máj. 27. 09:18
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedre már többen megválaszoltunk. Azon nincs mit tovább variálni.

Írod a pánikbeteget. Erről jutott eszembe. Első önálló vezetésed ne temetőbe vigyen! És ne utasokkal teli. És ne 120 km-re. Főleg, ha nem vezettél korábban már illegálisan, s tanfolyam csak a jogsi miatt volt.

Nem vagyunk egyformák, de nekem az első utam 3 km volt, s nem éreztem valami jól.

Amikor elsőként mentem be Pestre, szinte félholt voltam.

Ezt csak úgy tanácsként írom.

Nem azt, hogy pánikolj, hanem hogy én nem vállalnám be ezt a fuvart semmiképpen sem.

Megértem azt, amivel indokolod, csak hát…

2017. máj. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!