Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Megvan a KRESZ vizsgám, de...

Megvan a KRESZ vizsgám, de lövésem nincs hogy csináljam a többit, valaki segítene? Részletek lent

Figyelt kérdés
A probléma a következő: minden hónapban 2 szabad hetem van. A másik két hétben dolgozom, amikor baromi sok pénzt csinálok de 1 perc szabadidőm sincs, és ez nem azért, mert nem tudom beosztani az időmet, hanem mert nem is vagyok az országban. Így nyilván vezetni tanulni is csak havonta 2 héten át tudnék. Sikeres KRESZ vizsga után bementem az autósiskolába, hogy megbeszéljem, hogyan tovább. Erre az ott dekkoló némber kezembe nyomott egy csekket 100 ezer ftról, hogy előbb azt fizessem be, utána esetleg szóba áll velem valamelyik oktató, de milyen dolog ez hogy csak 2 hetet érek rá havonta, így nem lehet megtanulni vezetni, stb stb stb. Namost...ez így mi a fsz? Ha 2 hetet nem melózok, mert csak úgy hajlandó elvállalni valaki, akkor baromi sok pénzt vesztek. Másrészt mi az, hogy előbb tejeljek, utána esetleg eshet szó az időbeosztásról? Van esély arra, hogy találok oktatót, aki nem szarakodik ezen? Nekem jó úgy is, hogy mittomén 5 hónapig 2 hetente tanulok vezetni, leszarom, csak legyek már túl ezen a vacakoláson. Azért meg nem fogok millió ft-okat vesztíteni (ennyit buknék, ha pár hétig nem mennék melózni ugye), mert nekik így kényelmes, meg mert ÍGY SZOKÁS. nem értem, miért nem tudnak rugalmasabbak lenni. Mit tudok tenni ilyen helyzetben?
2017. máj. 27. 01:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Melyik város, melyik iskola?

Azt tudom javasolni, hogy válts iskolát, ha már kezdetben így állnak hozzád, abból nem sok jó lesz később sem.

Meglehet kérnek lelépési díjat, de azt csak akkor tehetik meg, ha a szerződésedben rögzítve van, de még úgy is jobban jársz, a vázolt feltételekkel ne kezdd el ott a vezetést.


A vezetés normális iskolában, oktatónál úgy zajlik, hogy megbeszélik a tanuló kéréseit, és az oktató megmondja, hogy úgy tudja-e vállalni, vagy ha nem akkor mások oktatót kell keresni.

Semmi rendkívüli nincs abban, hogy két hetes periódusokban tudsz gyakorolni, másoknál is elég gyakran vannak 2-3 hetes kihagyások, ami pedig az oktatók miatt van, a tanulónak lenne ideje.

Az itthon töltött két hét alatt ajánlott legalább 2-3 naponta gyakorolni, sűríteni csak akkor, ha jól bírod a megterhelést, mert sok tanulót fáraszt ki idegileg a 2-3 órás vezetés, de olyan is van, aki a napi gyakorlásokat is jól bírja.

Ehhez legfontosabb egy megfelelő, jó oktató, ezért elsősorban nem is iskolát kell keresned, hanem egy oktatót, akivel meg tudod beszélni az igényeidet, és elvállal úgy, hogy az neked is megfelelő legyen, az itthon töltött két hét alatt valóban adjon alkalmakat a gyakorlásra.

Az oktató választásnál személyes ismerőseid véleményét is vedd figyelembe, sok a problémás oktató, viszont azt fogadd el, hogy egy szigorú oktató lehet jó oktató.

2017. máj. 27. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Élj a gyanúperrel, ha befizeted azt a 100ezret, nem leszel fontos egyetlen oktatónak sem.

Általában 10 órákat szokás kifizetni, az az oktaók számára is ösztönzőbben hat, hisz a következő részletet csak akkor kapják meg, ha előtte levezette a tanuló a 10 órát...

Szóval a mostani iskolád sok szempontból aggályosan, rugalmatlanul áll hozzád.

2017. máj. 27. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
60%
Semmiképp ne fizesd ki a 100 ezret egybe. Akkor csak ond lehet. Ráadásul a helyedbn körülnéznék más iskoláknál, mert nekem ez a 100 egy pöppet soknak tűnik 30 óra B kategóriáért. 30 óra hivatásos kategóriáért fizettem fél éve 145-öt BP-n, szóval, azért ez az ár kicist nagyon borsos nekem.
2017. máj. 27. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
3-as: Sajnos nem borsos az ár. Én most járok vezetni Budapesten, 3400 Ft/ óra (45 perc), szóval a 30 óra 102 ezer forint. (Egy alkalom másfél órás, így ha mondjuk hirtelen lebetegszem, vagy ilyesmi, akkor 6800 Ft-ot bukok kapásból. Elég kemény). És akkor ebben még nincs benne egyetlen plusz óra sem, pedig Budapesten szinte lehetetlen az elegendő kilométert is levezetni 30 órán belül.
2017. máj. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Persze abban igazad van, hogy egyben semmiképp se fizesse be a kérdező! Nálam is 10 óránként kellett befizetni.
2017. máj. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
44%
Ha annyira milliókat keresel, megkottyan neked az a pár forint? Idióta :D
2017. máj. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Úgy látom, itt is van olyan, akinek meghaladja a képességét a kérdés értelmezése.
2017. máj. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

én pár éve egyben fizettem be a 100 ezret (magamtól), aztán mikor volt időm levezettem az összeget. mindenhol lehet részletfizetést kérni, csak ki kell nyitni a szádat.

egyébként nem tudom miért olyan fontos kiemelni azt, hogy te milliókat keresel, ez a kérdés szempontjából hót felesleges.

nekem inkább ebből az egészből az jön le, hogy ide jöttél verni a nyálad, vagy simán csak kamuzol.

2017. máj. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Persze, ertem en, ha valaki nem hetfo-pentek uzemmodban prolul, akkor kiakad a kakukkosora. Mert az nem lehet, hogy valaki ne igy dolgozzon. Az nem letezik. O azt nem tudja elkepzelni. O meg ilyenrol nem hallott. Szoval biztosan KAMU. Ugyanaz, mint a nyamvadek autosiskolaban: NEM IGY SZOKTAK :D Ok meg ilyenrol nem hallottak. Bszki...
2017. máj. 27. 10:06
 10/13 A kérdező kommentje:
A konstruktiv valaszokat koszonom.
2017. máj. 27. 10:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!