Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A MOL kutaknál lévő parkoló a...

A MOL kutaknál lévő parkoló a MOL tulajdona, vagy közterület?

Figyelt kérdés

Munkahelyem messze van, muszály autóval járnom.Viszont nincs hol hagynom biztonságosan a kocsit. Munkahelyem mellett van egy MOL kút, sok üres parkolóhellyel, ide álltam be eddig. Most a kút főnöke szó szerint gorombán elzavart, hogy tilos itt parkolni, mit képzelek,elveszem a helyet azoktól, akik itt parkolnának stb. Elviteti a kocsimat, rendőrt hív, stb.Hetente rendszertelenül megálltam ott kb.20-30 órát, hétköznapokon.

Azóta figyelem, mindig van kb.10-12 üresen álló parkolóhely. Amúgy én mindig itt tankoltam,nem kevés pénzt itthagyva.Most jó messze tudok megállni, kb.10 percet sétálok a kocsitól a munkahelyemig és vissza, ráadásul nem valami biztonságos helyen parkolok.

Rendőr ismerős azt mondta, ha közterület, nem küldhetnek el. Ha a MOL magánterülete, akkor meg ki kéne táblázniuk.

Mit tudtok erről?



2017. jún. 14. 08:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem muszáj kitáblázniuk, és elég jó esély van rá, hogy magánterület.

Szerinted az önkormányzat alakított ott ki parkolót?

Kétlem...

A tulaj meg biztos nem egy 8 általánost végzett közmunkás, nyilván nem zavarna el, ha közterület lenne.

Az, hogy mikor hány üres parkoló van, semmit nem jelent, ezzel nem takarózhatsz.

2017. jún. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem használhatod parkolónak a MOL parkolóját. Ilyen felfogással beállhatnál bárki udvarára is.

Azt megbeszélheted vele, hogy pénzért parkolhass ott, bár nem hinném, hogy napi pár száz forint bármit is jelentene neki a többmilliós forgalom mellett.

2017. jún. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mint ahogyan az áruházi parkolók is, közforgalom számára megnyitott magánterületek.

Arra szolgál, hogy amíg vásárolsz, addig legyen hol várakoznod. Nem másra.

Van, ahol még időlimit is van. Pl. az Aldi parkolóiban talán 2 óra. Az elég nagyvonalú, mert ilyen üzletben egy órát eltölteni is művészet.

Az mindegy, te mennyi pénzt hagytál már ott. Ha nem vásárolni álltál be a kútra, akkor nem használhatod parkolóként.

Ez arra van kitalálva, hogy miután végeztél a tankolással, még el tudj menni meginni a shopban egy kávét, elfogyasztani egy szendvicset, újságot, autós apróságokat venni.

Nem másra készült.

A taplóság persze nem menthető, főleg akkor, ha el volt az első „kérésük”.

2017. jún. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Biztos nem 8 ált.isk.végzett közmunkás, de nem rendelkezik valami nagy intelligenciával, mert gorombán, sértő módon elzavart. Lehetett volna normálisan, udvariasan is megmagyarázni, főleg mert én nem vitatkoztam, eljöttem szó nélkül.

Amúgy ő hivatkozott arra, hogy aki tankolna, annak nem lesz hely.Erre írtam, hogy ez nem igaz, mert az ablakból látom folyamatosan, mindig van legalább 10 hely üresen.

Azért nem hasonlítanám a bárki udvarához a MOL kút parkolót, ez furcsa összevetés.

Másrészt folyamatosan beállnak kamionok pihenőidejükben, órákig ott állnak, de úgy, hogy kamionhossznyi több parkolóhelyet foglalnak el keresztben.Ezt is azért tudják megtenni, mert sok üres parkolóhely van.Ezt eddig nem vettem észre, azóta tűnt fel.Sőt éjszaka is ott maradnak!Éjjel nincs nyitva a kút, este 23 óra után többször elmegyek előtte, és kamionok, sőt 2-3 sz.autó is áll ott. Amúgy csak tud valamit a rendőr is, gondolom.

Biztos hogy utánajárok, mert

2017. jún. 14. 10:00
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

Már a tudtodra adták világosan amit egyébként minden 30IQ feletti tudott volna.

De te még küzdj tovább.

2017. jún. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

Járj utána, helyes.... aztán majd rájössz, amikor a nagyot fingani akarásból beszarás lesz.

A telek a MOL kutat üzemeltető vállalkozás tulajdona (vagy bérli, ez most mindegy). Nem közterület. A vállalkozó határozza meg, hogy ki parkolhat, ki nem. Nem egy MOL kúton láttam kisebb büfét, vagy akár melegkonyhás éttermet, akik ott fogyasztanak, azoknak is kell a parkolóhely. A lényeg: nem te mondod meg, hogy valaki mit kezd a saját parkolójával, amit ő térkövezett le, ő takarít, stb. Gondolom a munkahely mellett van parkolóhely dögivel, csak fizetős. Ugye teljesen természetes, hogy más működtessen egy rendezett parkolót, ahova te állj be egész napra, miközben nem vásárolsz... kicsit vicces elképzelés, nem?

2017. jún. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A MOL, listán hirdet, napi akár 24 órás „kamionbarát” parkolókat.

Lehet, hogy az az üzemanyag-töltőállomás is ilyen. Hiába látsz sok, személygépkocsi számára üres helyet, ha kamionos számára kell a meghirdetett hely, akkor nem is olyan sok.

2017. jún. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Magántulajdon, és jogában van elküldeni, ez van. Néhány helyen láttam is már kiírva, hogy max 2 órát lehet parkolni, és csakis a kliensek számára.
2017. jún. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
9%

Ha az egy közforgalom előtt megnyitott (magán)terület, akkor közterület. Különben hogyan mehetnének be az autók tankolni? Ez egyben azt is jelenti, hogy a KRESZ szabályai vonatkoznak a parkolóra is. Tehát ha nincs kiírva, hogy ott legfeljebb ennyi vagy annyi ideig parkolhatsz, akkor lehet használni parkolónak folyamatosan is.

Az más kérdés, hogy egy ilyen szituban nem azon birkóznék, hogy nekem akkor is jogom van ott parkolni ha a tulaj leüvölti a fejem...

2017. jún. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ki fogják táblázni, ha tovább erősködik és akkor kitörölheti. Más cég parkolójába nem állunk be, ez alap elvárás lenne amúgy is...
2017. jún. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!