Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Vasutas igazolványhoz (munkavá...

Vasutas igazolványhoz (munkavállalói 2. osztály) van valamilyen mód (kártya, speciális bérlet), hogy ne kelljen mindig pótjegyet váltanom IC-re (belföldi intercity)?

Figyelt kérdés

Munkába járáshoz nekem időben kb. 70-80 %-ban IC- k lennének jók, de ezekre folyton helyjegyet kell váltani. Nincs valami speciális bérlet, vagy kártya, amit ha pl. havi 1-2 ezerért kiváltok, és

mondjuk felszállok egy IC-re, és ha van szabad hely leülök oda?



2017. jún. 20. 15:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy van-e, szerintem nincs semmi hasonló.

Olyan garantáltan nincs, ami 1-2 E lenne.

A bérletek ára mindig úgy van megszabva, hogy kb. 40 utazás ára, esetleg kicsivel kevesebb. Vagyis, esetedben biztos belekerülne vagy 38 pótjegy árába.

2017. jún. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Pedig jó lenne ha lenne valami "IC szabadjegy" vagy valami, mert ez a nyári menetrend (főleg a buszos) egy kicsit szivat engem. Nyíregyházáról járok Debrecenbe, reggel a busszal épphogy elérem a felár nélküli vonatot (hétfőn konkrétan le is késtem), amiután egymásután 2 helyjegyes vonat megy, és csak egy óra múlva megy megint normál. Délután ugyanez pepitában... Nem is igazán a vasúttal anem a "végtelenül csodálatos" emkk-val van bajom, csak ennek a megoldása a rendszeres IC-vel munkába járás lenne...

(U.I.: egy helyegy 150 Forint...)

2017. jún. 21. 15:14
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát sajnos ez van, az IC-ken kívül nagyon lecsökkentették a vonatközlekedést az elmúlt pár évben, legjobban idén.

A Bp-Miskolc fővonalon fekvő falvakból 4 órán keresztül nincs személyvonat, meg ilyenek.

2017. jún. 22. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!