Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Robotpilóta felépítéséről,...

Robotpilóta felépítéséről, szenzorairól, működéséről van valakinek anyaga? Esetleg pár mondatban összefoglalná valaki aki ért hozzá?

Figyelt kérdés
2010. máj. 19. 15:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Többféle repülést segítő automatika létezik.


A legkomplexebb szerkezetek nem csupán az irányt, sebességet, magasságot tudják tartani a parancsolt értéken, hanem az ILS rendszerrel együttműködve le is szállítják a gépet.


Nagyon összetett rendszer, sztem egy műszaki könyvtárban próbáld meg. Ez a felület nem alkalmas ilyen terjedelmű információ átadására...

2010. máj. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Már írtam a robotpilótáról (autopilot), toloerő-automatáról (auto throttle), legyezőmozgás csillapítóról (Yaw-Damper), fedélzeti számítógépről és a repülési parancs-adóról néhány szót. Egy két mondatban kellene összefoglalni a robotpilótát és a szenzorait, nem kell nekem egy zsák infó. Csak mégis mi alapján dönt a robotpilóta a bólintásról egy süllyedés során.
2010. máj. 19. 17:24
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja és holnapra kell. :)
2010. máj. 19. 17:25
 4/5 anonim ***** válasza:

"mégis mi alapján dönt a robotpilóta a bólintásról egy süllyedés során."


Beállítod a süllyedés kívánt mértékét, a repülési sebességet és kész. Ha értelmes számokat adtál meg, a gép végrehajtja.

A varioéter jele, a sebmérő jele, kontrollálja ezt.


Ha kirakod a mehanizációt, akkor tovább csökken a sebi, azonos vario mellett.


Vannak végpontok is, egy vario értékhez két sebesség tartozhat. Ezt a gép polárisa mutatja meg.


Alapvetően a három alap adatból sebi magasság vario dolgozik, + hajtómű fordulat.


A jobbak figyelik final-en az ILS-t és a rádio magasságmérőt.

2010. máj. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oké, de én a szenzorokra vagyok kíváncsi.
2010. máj. 19. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!