Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Eladhatom az autómat úgy ha...

Izom1890 kérdése:

Eladhatom az autómat úgy ha nincs a nevemre írva? Nem rég vettem és 15 napom van az átírás de lenne rá vevő

Figyelt kérdés
2017. jún. 22. 12:59
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

És kit fogsz beírni eladónak? Magadat? Nincs a neveden, tehát el sem adhatod. Az előző tulajt? Ő már eladta neked, miért foglalkozna tovább az autóval?

Ezt bizony bebuktad, előbb-utóbb fizetned kell az illetéket...

2017. jún. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan adod el? Nincs a neveden, kinek a nevében töltitek ki az adásvételit? Ha adásvételivel vetted, onnantól a tied az autó jogilag. Át kell íratnod a nevedre. Utána azt csinálsz vele, amit akarsz.
2017. jún. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
olyan veszi meg aki a nevére veszi még ma
2017. jún. 22. 13:55
 14/24 A kérdező kommentje:
akkor semmi gond megbeszélem akitől én vettem hogy az ő nevével adom el...ez olyan mintha ő adta volna el neki
2017. jún. 22. 13:57
 15/24 anonim ***** válasza:
nem is vagyok balfaß...
2017. jún. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Ha az előző tulaj már bevitte az adásvételit és lejelentette az eladást a hivatal felé és/vagy biztosító felé, akkor nem írhatod az ő nevét már és neked be kell fizetni az illetéket, eredetiségvizsgára elvinni máshogy nem megy ez. Ha még nem vitte be, akkor kell az ő aláírása, adatai és a vevő szokta hozni a szerződést, előre aláírt/kitöltött papírt nem írnak alá a legtöbben. Az első kérdések egyik-e hogy kinek a nevén van, törzskönyv megvan-e mert az kell hozzá, az kinek a nevén van, ott van-e az eladáskor.
2017. jún. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

"akkor semmi gond megbeszélem akitől én vettem hogy az ő nevével adom el...ez olyan mintha ő adta volna el neki"


Ó hát persze,mert ez mar csak így megy....

Az a helyzet komám,hogy hiába próbálsz itt ügyeskedni meg kikerülne a rendszert ezt bizony bebuktad...ha tetszik ha nem!

2017. jún. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem vagy kereskedő, ezért nem mentesülhetsz az átírási költségek alól.
2017. jún. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"akkor semmi gond megbeszélem akitől én vettem hogy az ő nevével adom el...ez olyan mintha ő adta volna el neki"


Ha ő már elegett tett a bejelentési kötelezettségének, és 5 munkanapon belül elment az okmányirodába az adásvételivel, ráadásul a biztosítást is felmondta már, akkor finoman fogalmazva hülye lenne ebbe belemenni.

2017. jún. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
És te fogod aláírni helyette? Ezt bebuktad... vagy akarsz még egy kis okirathamisítást is a nyakadba venni az odahamisított aláírással?
2017. jún. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!