Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha nem írja át a vevő, mikor...

Ha nem írja át a vevő, mikor vonják ki forgalomból?

Figyelt kérdés
Tavaly adtam el(ideglenesen ki volt vonva), de sajnos csak idén jelentettem be év elején mikor visszahelyezték forgalomba a nevemen és jött egy felszólítás(önkormányzattól), így idén már én fizetem az adót. Eddig oké tanulópénz, de: már egy hónapja leadtam az adásvételit okmányirodába és a vevő még nem írta át és még forgalomba van. Fura, hogy jött újabb felszólítás(ez okmányirodából), hogy biztosítás nemfizetése miatt kivonják és vigyem be a rendszámot. Bementem és mutattam a 2hete kapott pecsétes papírt, hogy én már 2hete bejelentettem az eladást. Közölték majd akkor a vevőt felszólítják írja át vagy kivonják. Szerintetek mikor fogják kivonni? A vevő információim szerint elbontotta ami engem nem érdekel csak kerüljön le végre a nevemről. Azon túl mit tehetek, hogy adásvételit bevittem az okmányirodába? Várjak 1-2hónapot és menjek be újból az okmányirodába? Önkormányzat azt mondta, ha decemberig nevemen marad és forgalomba marad, akkor jövőre is fizethetek. Tudom december még messze viszont jó lenne pontot raknom az ügy végére.

2017. febr. 7. 11:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az ocsmányirodaban akkor sikerult valami hülyet kifognod,ilyen ugyanis a vilagon nincs hogy bemutatod az adasveteli papirt hogy eladtad,de ha az uj tulaj megsem.iratja at akkor majd jovore vagy barmikor barmit is fizetned kell!

Semmit nem kell csinalj,ha barhonnan erkezik valamilyen felszolitas kuldd el nekik az adasveteli fenymasolatat azt csokolom!Veled nem tudnak mar kezdeni semmit,csak ugye mindig azbutolso ismert tulajdonost csesztetik!

2017. febr. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Okmányirodás adott egy papirt, hogy megjelentem bejelenteni az eladást.

Tavalyi dátum az adásvételhez és idei a bejelentéshez.

Önkormányzatnál ezt nekem lefénymásolták de azt mondták amíg a rendszerben engem látnak és forgalomban van addig nem szüntetik meg a díjfizetési kötelezettségem, de ne izguljak, mert december31. -ig mindenképp én fizetném. Igazából az ideit lenyelem, majd legközelebb február után veszek autót akkor spórolok 1 évet :D

De ha dec31.ig a nevemen marad?


Okmányirodás azt mondta amíg az új tulaj nem írja át nem jegyzik őt be és átírás elmulasztása miatt meg állítólag idéntől új rendszer van és nem az eladó hanem a vevő szerinti okmányiroda fogja majd felszólítás után kivonni forgalomból.

Hívtam a vevő szerinti okmányirodát de ők meg azt mondták telefonon nem adnak információt és ha valóban eladtam és nem írták át majd felfogják szólítani a vevőt.

Oké csak a "majd" jó lenne ha decemberig lezáródna!!!

Tököm teli ezzel az országgal.


Van egy pecsétes papírom az eladás bejelentéséről de még nem törlik a nevemről az adókötelezettséget az önkormányzatnál. Önkormányzatos csaj azzal nyugtatgatott majd decemberig biztos kivonják ha nem írja át a vevő és akkor ők törlik a jövő évi adókötelezettséget és amúgy is a jövőévit majd jövő januárba küldenék ki addig ne izguljak.


Azt nem értem, ha okmányiroda látta, hogy nincs rajta biztosítás és felszólított vigyem be a forgalmit mivel kivonja forgalomból akkor miért nem vonta ki? Persze az külön megér egy misét, hogy nem vette észre én bejelentette az eladást és mért nem az új tulajt baxogatja....

2017. febr. 7. 12:33
 3/11 A kérdező kommentje:

"csak ugye mindig azbutolso ismert tulajdonost csesztetik!"


adásvételi alapján elméletileg rendszerbe bejegyezve a vevő és adásvételin van két tanú is.

Tehát ismert is meg tulajdonos is!

Miért nem őt cseszegetik?

2017. febr. 7. 12:35
 4/11 anonim ***** válasza:
50%

Azért annyira ne pattogj, mert 8(!) napod lett volna, hogy bejelentsd az eladást!!!!


Mi tavaly július utolsó napjaiban adtunk el egy kocsit, azonnal vittük az adásvételit az okmányirodába.

Majd klb 2 hónap múlva jött a levél, hogy felszólították a vevőt, hogy írassa át.

És kb újabb 2 hónap után kivonták a kocsit a forgalomból.

Úgyhogy mi kaptunk vissza tavalyról súlyadót (azaz csak jóváírták, mert pénzt nem küldtek).


Szóval ne siettesd őket, ahogy te sem siettél eleget tenni a kötelességednek, most ők sem sietnek. Mindennek van átfutási ideje.

2017. febr. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"Azért annyira ne pattogj, mert 8(!) napod lett volna, hogy bejelentsd az eladást!!!! "


Próbáltam, de nem ment neten. Mikor személyesen bementem kiderült valamiért aktív volt a rendszerben az én előttem lévő tulaj forgalmija is és azért írta ki az ügyfélkapu, hogy nem én vagyok a tulajdonos.

Persze én telefonáltam ide oda, leveleztem ide oda, de mindig azt mondták ha valóban én vagyok a tulaj vigyem be személyesen az adásvételit.

2017. febr. 7. 13:00
 6/11 A kérdező kommentje:

"Szóval ne siettesd őket, ahogy te sem siettél eleget tenni a kötelességednek, most ők sem sietnek. Mindennek van átfutási ideje."


Siettem én, csak hülye voltam és úgy voltam vele ha ügyfélkapun nem megy és megoldani se oldják meg a hibát akkor majd átírja a vevő. Nem gondoltam alkatrésznek veszi. Mikor elment kb. 8-9X 20-30perc telefonálásra pénz meg életemből ugyan ennyi idő levelezésre....


Mindegy ebből tanultam az ügyfélkapu l0fakszt se ér, személyesen bemenni. Csak azzal az a gondom mindig bemegyek és ha nem nyitás előtt vagyok ott fél órával nincs sorszám!!!!

LERAGASZTJÁK PAPÍRRAL a sorszámot adó autómatát!!!!

Múltkor is mikor bementem már reggel 7kor ott szobroztam, 8kor nyitás volt 8.15körül adtak is sorszámot ami a 3as volt(nem értem hogy) és kb. 9.30ra be is hívtak!

2017. febr. 7. 13:05
 7/11 A kérdező kommentje:

"Mi tavaly július utolsó napjaiban adtunk el egy kocsit, azonnal vittük az adásvételit az okmányirodába.

Majd klb 2 hónap múlva jött a levél, hogy felszólították a vevőt, hogy írassa át.

És kb újabb 2 hónap után kivonták a kocsit a forgalomból.

Úgyhogy mi kaptunk vissza tavalyról súlyadót (azaz csak jóváírták, mert pénzt nem küldtek). "


Köszi az infót!!!!!

Tehát akkor 2hónapig nyugi van :)

Remélem 2-3hónapon belül jön nekem is, majd ha nem rákérdek újból Május fele.

2017. febr. 7. 13:06
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig...de a saját példámból kiindulva...eladtam az autómat, szabályos adásvételivel..

még aznap beballagtam a kormányhivatalba, bemutattam az eladást..lefénymásolták, az én példányomat lebélyegezve visszaadták..


namost később kiderült, hogy a vevő furikázásra vette az autót, leharcolta, aztán jött, hogy vissza az egész...nem íratja át..mondom már késő, mert bemutattam az adásvételt..hatalmas dühöngés, fenyegetőzés..


a lényeg..azonnal be kell menni bemutatni, hogy eladtad..és igazolást kérni(de úgyis adnak)

2017. febr. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

én simán elküldtem az adásvételim másolatát ajánlott levélben az önkormányzathoz (vidéki rokon nevén volt, de én használtam)


3 napra rá felhívtam őket, mondták hogy megkapták, be is rögzítették, hogy eladtam, de nyugodjak meg, ő már látja, hogy az új tulaj át is íratta a nevére, szóval nekem ebből már bajom nem lehet

2017. febr. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Próbáltam, de nem ment neten. Mikor személyesen bementem kiderült valamiért aktív volt a rendszerben az én előttem lévő tulaj forgalmija is és azért írta ki az ügyfélkapu, hogy nem én vagyok a tulajdonos.

Persze én telefonáltam ide oda, leveleztem ide oda, de mindig azt mondták ha valóban én vagyok a tulaj vigyem be személyesen az adásvételit."


Nem értelek.

Ezt nem neten intézi az ember, hanem be kell menni személyesen és LEADNI az egyik eredeti adásvételit!!! Tök mindegy, mit ír a rendszerük! Te odaadod az egyik nálad lévő példányt, a másikat pecsételik. Ennyi.

Akkor is te voltál a hunyó, mert nem tettél eleget a kötelességednek!!!


Arra ne fogd, hogy nincs sorszám, mert az ország BÁRMELY okmányirodájába bemehettél volna leadni!!!!!

2017. febr. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!