Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Aki pesten él, miért használja...

Aki pesten él, miért használja minden nap a kocsiját?

Figyelt kérdés
Az esetek többségében mindenki áll a dugóban munkába menet és hazafele. Ez most komolyan, miért jó minden nap ezt megcsinálni? Aki pl pesti miért nem jár BKV-val? És senki ne jöjjön a buszok állapotával, a belvárosban jórészt már új, légkondis buszok vannak, ahogy a villamosok is egyre modernebbek, csak az a redvás 3as metro néz ki úgy ahogy...
2017. jún. 22. 14:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kérdést inkább úgy kéne pontosítani, hogy aki a belvárosban lakik minek használja az autóját ahhoz, hogy a belvárosba utazzon. Mert az elég értlemetlen.


Én pl. a 17 kerületből járok Békásmegyerre. Kocsival 25 perc, BKV-val 2,5 óra lenne. Igaz, nem is a városon át, hanem az M0-on.

2017. jún. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok pesti, de miért ne? Pesten egyáltalán nem vészes a forgalom, a dugók is lazák.
2017. jún. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
En pl amig a kokinel laktam es 16 kerben dolgoztam sokkal gyorsabban beertem. A belvaros mar mas tema. De ha hetvegen be kellett menni anyagilag oda is jobban megerte autoval.
2017. jún. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Először is: nem pesten, hanem Pesten. (egy kis nyelvtan nácizmus)

Másodszor: az esetek többségében nem áll mindenki dugóban. Csak akkor, amikor dugó van. De hidd el, nincs egész nap dugó. :-) Reggel sem és este sem mindig. Változó.

Harmadszor: de, igenis, a buszok, villamosok, METRÓK állapota hagy kívánnivaló maga után (tessék híreket nézni, olvasni). Nyár: kánikula, 40 fok az összes tömegjárművön, izzadságszag, csövesek, nyuggerek, digók, ki mire ugrik..., :-)

Egy példa: Csepelről átjutni a XIII. kerület belvárostól távolabbi végébe tömegközlekedéssel 1 óra, 1 óra 10 perc.

Autóval, még egy dugót is bekalkulálva a Hungárián (ami azért olyankor is járható, csak lassabban) 40-45 perc.

Hidd el, sokat számít az a napi 2x 20-25 perc.

Saját kocsiban, megy a klíma, kellemes 25 fok, szól a kedvenc zene, időt spórolsz... Hát szerintem ezért.

2017. jún. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!