Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Taxit lehet előre fizetni?

Taxit lehet előre fizetni?

Figyelt kérdés
Ha én valakinek rendelni akarom a taxit és ne neki kelljen fizetni én kitudom előre ? Szülinapi buli lesz nálunk és van aki messzebbről jön és hogy tudjon tovább maradni taxit rendelnék neki azt ki tudom előre fizetni ?

2017. júl. 13. 21:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

nem, hiszen a taxis akkor nem tud csalni azzal, hogy 2x akkora kerülővel közelíti meg a címet...:D


vagyis hát szóval viccet félretéve a taxis nem tudja előre, mennyit kell mennie.


ezért jó az über, mert az szépen kiszámolta a legkedvezőbb útvonalat, meg a költségét, és lehet tudni, mennyibe fog kerülni.

2017. júl. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Meglehet a taxisokkal beszélni. Volt már, hogy megbeszéltük mennyiért vigyen el így órát sem kapcsolta be.
2017. júl. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha telefonon rendeled, akkor a diszpécser segít..


Ha egy taxissal tárgyalsz, akkor azzal megegyezhetsz..

nagyon emberfüggő..

2017. júl. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet rá megoldást találni, legfeljebb kicsit drágább, mert mondjuk váratlan dugó vagy lezàrás miatt nőhet a tarifa és ezért inkább rádobnak kicsit előre.
2017. júl. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
ha előre megegyeztek a taxissal, akkor odaadod neki a megegyezett pénzt, és annál tutira nem lesz több. Legalábbis én így szoktam. Ha kérdezik, hogy "mennyi lenne ettől eddig" vagy "ennyiért megoldható-e", és meg tudunk egyezni, akkor fillérre pontosan annyit fog mutatni a taxióra a fuvar végén. Ezt általában a taxis jól be tudja lőni.
2017. júl. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
33%
Taxissal sosem állapodnék meg előre. Neki csak úgy éri meg ez, ha sokszoros árat mond, mind amennyi valós lenne és mivel ebben megegyeztek, így tud csalni azzal, hogy nem kapcsolja be az órát. Sosem tudod meg, hogy mennyivel olcsóbb lett volna az út.
2017. júl. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat mindenkinek :)
2017. júl. 15. 07:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!