Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Használt autó vásárlást...

Használt autó vásárlást követően megkötött éves kötelező biztosítást a megkötés után előre (az adott évre), vagy pedig a lejárt 1 év végén kell befizetni? Rendszerint éves díjakban kell fizetni, vagy pedig lehet negyed évente is?

Figyelt kérdés
2013. máj. 1. 14:06
 1/7 eNerdzsy ***** válasza:

Átíratást követően meg kell kötni a kötelező biztosítást. Lehet fizetni havonta, negyed évente vagy évente.

Egész évre kifizetve olcsóbbra jön ki.


Viszont, ha járatlan vagy az ilyen dolgokban ajánlom, hogy még vásárlás előtt nézd meg, hogy kb. mennyit kell majd fizetned a kiszemelt autó után?


[link]

2013. máj. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 eNerdzsy ***** válasza:
És a biztosítás díját mindig megkötés után előre kell fizetni.
2013. máj. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

A linken előre 1 évre állapítják meg. Tehát, ha évente akarom fizetni akkor a megkötés pillanatában 1 évre előremenőleg kifizetem a díjat, ha negyedévente akkor szintúgy, és ha havonta akkor előre akár az 1 havit.

2013. máj. 1. 14:21
 4/7 A kérdező kommentje:
Nyilván a szerződésbe bele lesz foglalva, hogy milyen időközönként akarom fizetni.
2013. máj. 1. 14:22
 5/7 A kérdező kommentje:
Még ami eszembe jutott: jelen állás szerint a vételt követően mennyi időn belül kell megkötni?
2013. máj. 1. 14:26
 6/7 anonim ***** válasza:

"Átíratást követően meg kell kötni a kötelező biztosítást."


Az átiratáshoz már megkötött biztosítás kell!


A jármű biztosítása az adásvétellel megszűnik, minél előbb érdemes az új biztosítást megkötni, mert a kiesett napokra már küldik a fedezetlenségi díjat! Én 3 nappal a vétel után mentem megkötni, aztán később jött egy majd 1200 ft-os csekk. ami kb. egy havi díj tekintve, hogy az éves díjam kb. 12000 ft.


A biztosításnál te döntöd el, hogy milyen időközönként szeretnéd fizetni, de nekem pl. 25%-os kedvezményt jelent, hogy az éves díjfizetést választottam.


A fizetés miatt ne aggódj, a biztosítás megkötésekor nem kell fizetni semmit, nekem kb. egy hónappal később jött meg a biztosítás csekkje.

2013. máj. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1.) Ne reklámozd magad!


"2. Az első díjat (ami ha évente fizetsz, akkor 1 év, ha 1/4 évente, akkor 1/4 év, ha havi, akkor 1 hónapot) elkérik tőled a szerződéskötéskor (az, hogy az előző hozzászólónak később küldték ki...no comment)."


Amióta az eszemet tudom nem fizettem semmilyen biztosítást a megkötéskor! Mindig a csekkes fizetést választom (még online kötés estén is) és mindig kell egy-két hét amíg kiküldik a csekket! De nem csak én lehetek egyedül így, mert kampány időszak után egymást érték a kérdések, hogy mi van ha még februárban sem küldte a biztosító a csekket!


"Ha online kötöd, akkor meg át kell utalnod az első díjat, amint az lehetséges!"


Ha az utalásos módot választja. Ha inkasszót vagy csekkes fizetést, akkor nem.


Ha már biztosítási csalónak adod ki magad, legalább nézz utána, hogy máshol hogy mennek a dolgok, ne fikázz!

2013. máj. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!