Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A fiam (26) ma elment jogsit...

A fiam (26) ma elment jogsit hosszabbítani. Külföldön fuvarozik egy cégnek. Arra nem számított, hogy az ideiglenes papírral egy ideig csak belföldön vezethet, ergo ugrott a munkája. Mások ezt hogy oldják meg?

Figyelt kérdés

Aki jogsit hosszabbít, az számítson arra, hogy a külföldi fuvarozós munkája ugrik egy időre? A munkáltató, akinek ebben nagyobb rutinja van, erre miért nem hívja fel a figyelmet?

meg tudtuk volna ezt másképp oldani? Tudunk valamit utólag tenni?


2017. júl. 31. 15:49
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, nem értem én sem. A kölyköm trehány ugyan, de nem hülye. Azt mondták neki, hogy mától a rendszeren belül érvénytelen. De nem lyukasztották ki, vagy ilyesmi..

Ha leadta volna, akkor még belföldön se vezethetne, hiába a papír. Ha leadta volna, postai úton kiküldték volna az újat, de nem adta le, így caplathat be vele kb. 8 nap múlva a kormányablakhoz, ahol ha ezt a régit leadja (személyesen), akkor megkapja az újat.

2017. júl. 31. 17:10
 12/16 A kérdező kommentje:

Amúgy logikus. Ha nem lenne érvénytelenítve, minek kellene hozzá az ideiglenesen kiállított okmány?

Ha nem lenne érvénytelenítve és nem kellene leadni, mielőtt megkapod az újat, egy csomó visszaélést lehetne vele elkövetni. El lehetne például adni, és nehéz lenne kideríteni, hogy hogy került az "új ügyfélhez"

2017. júl. 31. 17:20
 13/16 anonim ***** válasza:
Valamit kamuzott a fiad.!!! Azt kérdezd meg tőle hogy mi az oka hogy nem akar menni dolgozni.
2017. júl. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Új engedély igénylésekor a meglévő vezetői engedélyt csak akkor érvénytelenítik, ha azt választja, hogy nem az okmányirodában/kormányablakban veszi át, hanem postán kéri kiküldeni. (Ugyanis, akkor, átvételkor nem tudnák a régit bevonni.) Nem vették el, nem érvénytelenítették, tehát az átvételt választotta.

Az újat majd akkor adják át neki, ha cserébe a régit odaadja, érvénytelenítésre.


A papírt két okból adják.

- Ha nem kapná meg az újat, ezzel tudna reklamálni, ezzel bizonyíthatja, hogy beadta az igényt, mikor adta be, és, hogy elfogadták az igénylést.

- Ha azelőtt lejár a meglévő vezetői engedély érvényessége, hogy az új megérkezne, akkor a közbeeső időben, Magyarországon vezethet vele, 30 napig érvényes.


Ha szeptemberben jár le a meglévő, akkor addig, korlátozás nélkül használhatja. Ha az új megérkezésekor külföldön van, a meglévő lejártáig ráér átvenni, ahhoz, hogy ne essen ki idő. A 326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet 31. § (1) szerint az át nem vett vezetői engedélyt egy évig őrzik, addig, bármikor átvehető.

2017. júl. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Két értelmes mondatot nem tudok értelmezni, de azt megtanultam a libsiktol hogy "Magyarország jobban teljesít"

Mindenre ez a válasz ha hülye vagyok.

Egyébként most akkor leadta. Nem adta. Mit nem értett meg ez a nagyon okos fiú.

2017. júl. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.

Most éjjel kettőkor elindult a kamionnal dolgozni, ezt annak írom, aki azt reagálta, hogy nem akar dolgozni.

A jogsi és a papír nála van.


Amúgy nem érdekelne, hogy érvényes vagy nem érvényes, de velem pampogott, mert nem fogják neki postán kiküldeni, be kell érte mennie.


Nem kizárt, hogy valamit félreértett. De az sem, hogy félretájékoztatták.

2017. aug. 1. 03:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!