Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha sokáig behúzva tartom le...

Ha sokáig behúzva tartom le tud ÉGNI A KUPLUNG?

Figyelt kérdés

ha motorral, pl. lámpánál 3 percig behúzva tartom a kuplungot, úgy hogy 1-ben van a motor akkor leéghet?


a választ előre köszi!


2010. máj. 23. 17:39
 1/9 anonim ***** válasza:
20%
A kuplung nem lehet behúzva, a kézifék van behúzva, a kuplung kirúgva lehet, de nem ég le, csak hülyeség így csinálni, mert feleslegesen nyújtod a kuplungot.
2010. máj. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

de én most motorkerékpárról beszélek!

ott behúzni kell :)

2010. máj. 23. 17:48
 3/9 anonim ***** válasza:
46%

mindegy, hogyan nevezzük, a lényeg, hogy kiemelt állapotban nem tud leégni a kuplung

(azt persze nem tudom, hogy hogyan mehettél át a műszai vizsgán, ha még azt sem tudod, hogy hogyan működik a kuplung...)

2010. máj. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
30%
ja bocs a motor szót valahogy nem vettem észre :) de igaza van a második válaszadónak
2010. máj. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
azért kérdeztem most rá, mert megálltam közben elkezdtem beszélgetni haverommal nem raktam be üres be hanem egyesbe hagytam behúzott kuplunggal, és a haverom azt mondta így leég a kuplung, ezért elbizonytalanodtam
2010. máj. 23. 18:09
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kuplung rendesen kiemel, nem éghet le, mert nincs mechanikus kapcsolat a lamellák között, ezért a hajtott és az álló lamellák nem csúsznak el egymáson - tehát nem fejlődik hő, nem égnek le. Ettől függetlenül nem célszerű sokáig behúzva tartani a kuplungot, mert a működtetőszerkezet nem arra van kitalálva (autók esetén a kinyomócsapágy megy tönkre, motoroknál a bowden nyúlhat meg vagy a tárcsákat összeszorító rugó "fárad el").
2010. máj. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat! hasznosak voltak :)
2010. máj. 23. 18:17
 8/9 anonim ***** válasza:
viszont kocsiknál, de lehet motoroknál is, van egy bizonyos jellemző kuplungtól jövő égett szag. Szerintem a haverod erre gondolt. Ez a sokáig való csúsztatástól van, és igen leéghet, persze ahhoz sokáig kell csinálni, hamarabb megérzed a szagát (autóban) és abbahagyod :)
2010. máj. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: 05-23 19:52


Hy! Egy kimeritő válasz után ami bőven megfelel a kérdező számára minek kell még egy ekkora hülyeséget ide írni?

2010. júl. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!