Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A PÁV vizsga nehéz?

A PÁV vizsga nehéz?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Azt szeretném kérdezni, hogy mennyire nehéz egy PÁV vizsga? PÁV II egész pontosan. Szinte mindenki mást mond róla fórumokon, a családban pedig PÁV I van a nagybátyámnak de ő a rendőrségnél csinálta, így az nem oylan, mint az nkh-s számítógépes játék. Ezért lennék arra kíváncsi ,hogy mégis mennyire nehéz megcsinálni? Mert olyat is hallottam már, hogy direkt szivatják az embert, meg olyat is, hogy kb mindegy mi lesz a vége ha fellebbezel vagy újrapróbálod szinte mindig megadják a kategóriát.



2017. aug. 7. 14:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan, mintha megkérdeznéd, hogy rajzolni nehéz-e. Akinek olyanok az adottságai, az jól teljesít, a másik meg nem képes rá.
2017. aug. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A PÁV vizsgán számítógépes feladatokat kell megoldanod, nem is beszélsz a pszichológuson kívül emberrel, nem tudnak szívatni.


Amúgy nem nehéz, reflexeket és pontosságot mérnek különböző feladatokkal amiknek az eredményét a gép kiértékeli és ha eléred a szintet akkor megkapod, ha nem éred el akkor vagy korlátozott érvényességűt kapsz vagy elutasítanak. Kipihenten kell menni és gyerekjáték.

2017. aug. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Remélem is hogy nem vészes. Megvan a C kategóriám már most csinálom az E-t és mostmár megakarom csinálni a PÁV-ot is csak annyira össze-vissza dolgokat hallok róla.
2017. aug. 7. 17:50
 4/10 anonim ***** válasza:
29%
És most mit fogsz csinálni ha nem kapod meg a pávot többszöri alkalommal sem? Ezt a jogsi előtt kellett volna.
2017. aug. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kimegyek külföldre. Felsőfokon beszélek angolul és diplomám van.
2017. aug. 8. 11:39
 6/10 anonim ***** válasza:
60%
Akkor mi a gyásznak csinálsz E kategóriás jogsit? :D
2017. aug. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azért, mert pár évig vezetni szeretnél, mivel az az egyik vágyam. Csak mellé, mivel nem vagyok segg csináltam egy diplomát is. Tudod, nem mindenki akar csak 1 lábon állni ;)
2017. aug. 8. 22:48
 8/10 anonim válasza:
100%
En ma kaptam meg a pav 2t, de nekem valamiert csak 2 feladatot kellett csinalni, es beszelgetes aztan vege
2017. aug. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az igen. Gratula és Köszi :)
2017. aug. 18. 12:02
 10/10 anonim válasza:
100%

2018.07.09-én voltam PÁV 2-őn. 56 éves vagyok és PÁV 3-at 18 évesen csináltam. Most rettenetsen izgultam mert ennyi idősen már egyáltalán nem olyanok a reflexek és a koncentráció mint fiatalon.

Egy olyan teremben kell kiállni a próbát ahol 6-8 gép áll előtte székkel ahol kényelmesen elhelyezkedhetsz. Lábod alatt két pedál amit oda mozgatsz ahova csak akarsz hogy jó legyen neked.

Fejedre fejhallgatót kell tenned ami ott lóg a gépen. Magas és mély hangot hallasz majd a teszt alatt. Erre kell reagálnod a gép pultján lévő két négyszögletes gomb megnyomásával. A magas hangra a jobb oldalon lévő négyszögletes gombot kell megnyomni, a mély hangra a bal négyszögletes gombot. De előreszaladtam, mert ezt csak a három fázisból álló teszt második fázisában kell tenned.

Az első fázisban azt mérik hogyan tűröd a monotóniát, mennyire lankad a koncentrációd. Ennek megfelelően a feladat igen könnyű de sokáig tart, egész pontosan 7 percig. 7 perc a Balaton partján, kezedben egy sörrel, elég hamar el tud telni. Itt sokkal hoszabbnak fogod érezni :-)

A monitoron 4 téglalapot fogsz látni ami a rövidebbik oldalára van állítva. Két olyan téglalap van amelyet függőlegesen próbál elválasztani egy vonal de csak a téglalap közepéig fut az elválasztó vonal, egyiken fentről lefelé, másikon lentről felfelé. A másik két téglalapon ugyanez, de középen vízszintesen látható elválasztó vonal, de ezek is csak középig jönnek be. Egyiken balról indul az elválasztó, másikon jobbról. Ezt a négy téglalapot állandóan látod, alattuk pedig váltakozva jönnek különböző téglalap formák.Lesznek olyanok amelyek tökéletesen megegyeznek a fenti 4 közül valamelyikkel és olyanok is amelyek egyikkel sem egyeznek meg. Ebből lesz több. A feladat az hogy azt a két négyzet alakú gombot, ami a második fázisban a hangjelzések szelektálására használható, most arra fogod használni hogy ha egy alsó ábra megyegyezik valamelyik felsővel akkor a jobb oldalit nyomod meg, ha nem akkor a bal oldalit. Az éles teszt indulása előtt a gép hagy gyakorolni hogy megértsd a feladatot és memorizáld mit kell csinálni. Ez minden feladat előtt így lesz. Gyakoroltat a gép és mikor már megy akkor felkínálja hogy kezdődhet az éles teszt ha megnyomod a zöld színű gombot. Mert olyan is van. de csak a második fázisban kell használni.

Szóval 7 percig igen nem igen nem igen nem, ez fog menni, akarom mondani inkább több nem és kevesebb igen. A kezdés előtt a gép figyelmeztet hogy a leggyorsabban próbálj dolgozni. Nekem ez lett a vesztem. Kapkodtam és sokat hibáztam. Te ne tedd! Ez a feladat a tempódhoz igazodik. Amíg nem döntesz hogy hasonlít az ábra a fentiek valamelyikéhez vagy nem, addig a minden áll. Nyilván ha a 7 perc alatt kétszer döntesz akkor meg fogsz bukni, de újra hangsúlyozom, ne kapkodj! A monotónia leküzdésére csinálj közben fejkörzést, nyújtózkodj, fészkelődj a székeden. Ez nem akadályoz abban hogy közben dolgozz, viszont segít legyőzni a hibázást. Én 2.7% hibát vétettem és ez a PÁV 3-hoz még megfelelő, de a PÁV 2 -höz már kevés. Gondolom 2% alatt kell maradni PÁV 2 -nél. De semmi gáz, a végén, a kiértékelés után engedik hogy még egyszer próbálkozz ha elsőre nem sikerült megfelelően. Velem is ez történt. Másodjára erőszakot tettem magamon és kissé lassítottam, így a 7 perc alatt csak 1 hibát vétettem ami sokkal jobb mint elsőre ahol vagy 8-szor rontottam. Szóval másodjára sikerült, megdícsértek és győztem :-) Te se csüggedj ha véletlen elsőre nem sikerül.

Ez volt az első tesztfázis.

A második sokkal bonyolultabb, de nem olyan monoton.

A monitoron látni fogsz (remélem jól emlékszem) kétszer 4 kört amelyek egymás alatt helyezkednek el két sorban, tehát összesen nyolc kör. Ezek a körök véletlenszerűen kezdenek el világítani piros, kék, zöld, sárga vagy fehér színekben. A gép pultján szintén van piros, kék, zöld, sárga, fehér gomb. Ezeket kell megnyomni, mindig azt amilyen színt látsz kigyulladni. E 8 kör alatt egymás mellett van még két kör. Ezek fehér színnel világítanak néha. Ekkor a bal körre a bal pedált, jobb körre a jobb pedált kell megnyomnod a lábaddal. De ezzel nem ér véget a zűrzavar, mert néha hallod a magas vagy mély hangokat melyekre a két négyzet alakú gombbal kell válaszolni. Bonyolultnak tűnik és az is, de nem lehetetlen. Ebben a fázisban először gyakorlás utána az éles teszt első részében a magad ütemében történnek a dolgok, tehát amíg meg nem nyomod a megfelelő gombot, addig a fény nem tűnik el. A második részben már a gép diktálja az ütemet. Ez gyorsabb lesz mint a saját ütemed, de ha feszülten koncentrálsz fel fogod tudni venni a ritmust. Sokan mondják hogy ha elveszted a fonalat ne aggódj hagyd azt ami elveszett, vedd fel újra a ritmust. Nálam ez úgy ment hogy amikor tétováztam és már eltűnt a kigyulladó színes fény és jött a következő, akkor valami isteni csoda folytán képes voltam gyors egymás utánban reagálva behozni a lemaradást. Amikor ennek a veszett tempónak vége, akkor lassabb tempóra vált a gép és még egy szériát végig kell csinálni. Valami csodával határos módon hibátlan lettem ebben a fázisban. A folyosón a többieket hallgatva itt történik a legtöbb rontás. De sebaj ezt is meg lehet ismételni.


A harmadik fázisban nincs kapkodás nincs görcsölés:-) Kérdéseket tesz fel a gép és 4 válasz közül egy érintőceruzával válaszolsz. Ez a psichológiai rész. Ha skizofrén elmebeteg vagy elvileg itt kiderül :))) De akkor nem is való neked a buszvezetés. Szerintem ez a rész sima ügy, legalábbis ezekről a kérdésekről a kiértékelő psichológus egy szót sem ejtett.

Nem véletlen írják mindenhol hogy kipihenten menj. Szükséged lesz rá. Másnaposan kóvájgó fejjel semmi esélyed.

Remélem tudtam segíteni. Én erősen paráztam de nem volt indokolt. Egy biztos, ha képességeid megfelelőek sikerülni fog, ha nem akkor ha bakot ugrasz akkor is elbuksz. Ezt kicsit félve is írtam le mert nem akarlak megijeszteni.Szerintem a jelentkezők 70-80%-a sikerrel jár.

Ha jól tudom a PÁV 3 ugyanez de többet lehet hibázni, a PÁV 1 meg majdnem ugyanez de minden gyorsabb és tovább tart, na meg van egy olyan teszt is ahol egy mozgó pontot az úton kell tartani.

2018. júl. 11. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!