Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kamionozás milyen? Akinek van...

Kamionozás milyen? Akinek van tapasztalata megköszönném ha leírná?

Figyelt kérdés
Most fogom elkezdeni nemsoká a C kategóriás kreszt, nagyon megtetszett ez a szakma, inkább amiatt is, ami pozitívuma van, hogy magad ura lehetsz, egyedül vezetsz összehasonlítva egy rendes munkamellyel, nincsenk emberek hogy meg kelljen felelni nekik is, meg a hülyeségeket hallgatni, sokkal szabadabbnak érezheti magát az ember. Magamról annyit hogy nem vagyok egy nagy társas lény, inkább introvertált, nem szeretek sokat beszélni, na meg szívos vagyok, ha valamit kapok ami hosszú s egyenletes én azt megcsinálom munkába, ebből gondoltam hogy ez a munka illene hozzám. Először a C kategoriát teszem le, mellé a GKi és még ami kell, sima teherautóval vezetnék először, azzal szeretnék gyakorlatot, na meg pénzt, aztán elkezdeném rá a kiegészítőket, kamionra. Néztem youtubeon kamionozás lacikával, aki videónaplókat készített, és vezetés közben magyaráz dolgokat a szakmáról, meg mutalja a dolgokat, már az is megerősitette bennem hogy ez tökjó meló.. nem csak hátrányai vannak. Na meg ami külön tetszik, hogy változatos, tengerparton mehetsz, látsz rengeteg szép tájat, ami a videóban volt még, a hapsi kivett szabad időt, mert hogy volt neki maradt szabadja még, úgy használta fel, hogy a tenger parthoz kiment ott félre állt és ott tölthetett 1-2 órát, futott is a tenger parton. Tehát ezért gondolom hogy baromi jó lehet így utazgatni, jó persze nyilván nem egyből lesznek ilyen utak, de idővel szeretnék majd arra a szintre jutni, és amennyire csak lehet minél nagyobb utakat vállalni. Azt hallottam olvastam, sokan ott hagyják mert nem bírják, nincs elég kitartásuk, na de azért elég sok kamionost is látni utakon. Mit gondoltok? Mi a véleményetek erről a szakmáról?
2017. aug. 11. 10:24
 1/9 Ladislaus433 ***** válasza:

magad ura? ha elmész alkalmazottnak akármelyik céghez lesz főnőköd aki baszogassan, ott a fuvarszervező akivel illik jóba lenni, továbbá mivel az egyik lerakóról mész a másikra ahol emberek rakodnak fel le.

a nagy világlátásról annyit hogy autópályákat és ipari parkokat fogsz megismerni amik az nyEU-ban full ugyanolyanok. ha totál magányra vágysz menj remetének

2017. aug. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
én nem rég kezdtem el a kamionozást mert láttam youtubon sok-so kvideót többek között lacikáét is és köszönő viszonyban sincs a valóság és az amit ott láttam, lehet ha én is 13 éve kamionozok akkor szórakozás az egész, de most csak szívás.
2017. aug. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hmm hát... szerintem azért cég hely válogatja hogy milyenek. Most nemrég láttam egy hirdetést amin néztem, mindent szépen leírnak c kategoriás nemzetközi, s oda írták alulra hogy segítőkész csapat, pályakezdők jelentkezését is várják, és ha nem tudsz valamit, segítenek a felkészitésben..
2017. aug. 11. 15:07
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"ami pozitívuma van, hogy magad ura lehetsz,"


Jah. Majd megmondják mikor indulj, mikor hol kell lenned stb.. Nagyon nem leszel ott a magad ura :D

2017. aug. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogy ne reszletezzem: munka ez is mint a tobbi!Vannak elonyei es hatranyai mint minden masnak.De nem turizmus,nem alom-melo,munka mint a barmi mas. En igy eltem meg,de nem veszitesz semmit ha kiprobalod.
2017. aug. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

nem olvastam végig de ezt a sok vészmadarat én most is elkerülném, és a jövőben is. Igenis meglehet csinálni azt amit az a lacika, lehet futkosni a 45ös szünetekben, főzőcskézni a rakodás közben (ha nem te rakodsz le), és olyan helyekre eljutni ahova ő.


Az meg hogy megmondják mikor menj és hova... ok. 11 de min 9 óra pihenésnél úgy sem tarthatsz kevesebbet, szóval ott van a szabadidő, használd ki, csak rajtad múlik, és valóban a magad ura lehetsz.


Akiket itt olvasol már csak pénzkereset miatt dolgoznak, és qrvára unják a banánt csak szánalmasak és nem képesek lemondani a nagyzoló luxuxlátszatú életükről, és sírnak hogy a gyerekek nem ismerők őt az asszonyt meg más kúrja, hát ennyi eszük van.


Kezd el, próbáld ki, és ha nem tetszik akkor csinálj mást. Addig csináld amíg élvezed. Ha sose próbálod ki örökké bánni fogod :D


Jó dolog ez, de mint mindent, ezt se szabad túltolni, tudni kell hol a határ mint az alkoholnál.

2017. aug. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nézd, Lacika nem rossz gyerek, csak kicsit túl van értékelve, csak a szépet mutatja.


Állj meg parkolni industriában, de azt nem mutatja - talán jobb is - hogy hol szarik ilyenkor. Mert ott WC nincs.


16 éve csinálom, ma már én is inkább a pénzért. Nyilván valamennyire szeretni is érdemes azt, amivel az ember foglalkozik. De sok a buktatója is, egymásnak ellentmondó szabályok és hasonlók. Van stressz benne elég.


Viszont hiányszakma, ha van már gyakorlatod és beszélsz idegen nyelven, válogathatsz az állások között.

2017. aug. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
előtte menj el PÁV-ra, sok embert az állít meg, hiába van jogsija nem vezethet nélküle
2018. jún. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!